پرش به

 • تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
  تصویر

  کشف بدافزار DressCode در 40 اپلیکیشن اندروید

  Mr_007 Mr_2332 کشف بدافزار بدافزار کشف بدافزار DressCode DressCode DressCode در 40 اپلیکیشن اند 40 اپلیکیشن اپلیکیشن اپلیکیشن اندروید

  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
  بدون پاسخ

  #1

  Mr_007

  محققان موفق به کشف بدافزار DressCode در 40 اپلیکیشن اندروید موجود در گوگل پلی شده اند. پیش بینی می شود این اپلیکیشن های آلوده توسط 500 هزار تا 2 میلیون کاربر دانلود شده باشند.

  این اپلیکیشن ها از ماه آوریل سال 2016 روی گوگل پلی بارگذاری شده بود.

  کارشناسان امنیتی شرکت چک پوینت (Check Point)، ادعا می کنند این بدافزار، اپلیکیشن های آلوده را به سرورهای پراکسی و بات نت تبدیل می کند. بات نت ها بوسیلۀ هکرها برای کنترل ابزارهای متصل به اینترنت به منظور توزیع لینک های کلاه برداری و باج افزارها، استفاده می شوند.

  ظرفیت هر بات نت به سایز آن بستگی دارد و در مورد بدافزار مذکور هدف تنها ایجاد ترافیک IP مجازی برای استفادۀ هکرها و وب گاه های شخص سوم اپلیکیشن های مذکور بوده است.

  زمانی که اپلیکیشن آلوده روی تلفن همراه اندرویدی نصب شود، بدافزار با سرور ارتباط برقرار می کند. سرور مربوط بلافاصله به بدافزار دستور می دهد به حالت خاموش باقی بماند تا زمانی که سرور دستور تبدیل ابزار به ساکس پراکسی و ایجاد ترافیک را صادر کند.

  این بدافزار همچنین می تواند به هکرها اجازۀ دسترسی به شبکه های متصل به تلفن همراه را نیز بدهد. با استفاده از این روش هکرها می توانند به سرقت اطلاعات دست زده و یا سیستم امنیتی سازمان ها را دچار اختلال کنند.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


  • REX, Mafia_IR, mtnblack و 1 فرد دیگراز این پست تشکر کرده اند

  We Are Anonymous

   

   

  کانال تلگرامی ما

   

   


  همچنین به Mr_007, Mr_2332, کشف بدافزار, بدافزار, کشف بدافزار DressCode, DressCode, DressCode در 40 اپلیکیشن اند, 40 اپلیکیشن, اپلیکیشن, اپلیکیشن اندروید نیز برچسب خورده است

  0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

  0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی