پرش به

 • تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات تبلیغات
  تصویر

  پنجرۀ جدیدی به روی حملات فیشینگ

  Mr_2332 Mr_007 حملات فیشینگ حملات فیشینگ

  • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
  بدون پاسخ

  #1

  Mr_007

  تا کاربران در معرض خطر سرقت شدن اطلاعات و حملات فیشینگ قرار بگیرند.

  بن هالپرن (Ben Hepern)، یکی از توسعه دهنده های زبان های رابی و جاوا اسکریپت، علت به وجود آمدن آسیب پذیری مذکور را ویژگی های به کار رفته در target بیان کرده و گفت: «زمانی که یک وبگاه از target=_blank برای باز کردن یک لینک در یک زبانه یا پنجره ی جدید استفاده می کند، برای دسترسی به پنجره ی جدید از رابط برنامه نویسی نرم افزار " window.opener API" استفاده کرده و دسترسی های محدودی را به دست می آورد. این دسترسی ها تعدادی از محدودیت های دامنه ی متقابل را حذف می کنند.»

  از لحاظ نظری یک هکر می تواند با استفاده از صفت های انتقال به یک صفحه ی جدید، کدهای مخربی را در صفحه ی وبی که در یک پنجره یا زبانه ی تازه باز می شود، قرار بدهند. سپس زمانی که کاربر روی لینک قرارگرفته در صفحه ی مبدأ کلیک می کند، یک پنجره ی جدید باز شده و شروع به برگزاری می شود. در همین زمان، کدهای مخرب فعالیت خود را آغاز و با استفاده از صفت یاد شده یک صفحه ی فیشینگ را (به عنوان مثال در صفحه ی مبدأ) ایجاد می کند.

  هم اکنون فیس بوک تحت تأثیر آسیب پذیری مذکور در تمام مرورگرها قرار می گیرد. این درحالی است که شبکه ی اجتماعی توییتر تنها در زمان استفاده از مرورگر سافاری تحت تأثیر قرار گرفته و اینستاگرام به صورت کامل این آسیب پذیری را بر طرف کرده است.

  هالپرن با بیان این که هکرها می توانند از طریق روش مذکور به سرقت اطلاعات کاربران بپردازند، گفت: «زمانی که یک حمله ی فیشینگ با استفاده از این روش صورت می گیرد، هکر از طریق صفحه ی جدید باز شده، به صفحه ی اصلی دسترسی دائمی پیدا می کند و می تواند به راحتی اطلاعات خصوصی کاربر را سرقت کند.»

  طراحان وبگاه ها باید برای بر طرف کردن آسیب پذیری ذکر شده، صفت «rel=noopener» را به تمام لینک هایی که از «target=_blank» استفاده می کنند اضافه کنند. اگرچه مرورگر فایرفاکس از صفت یاد شده پشتیبانی نکرده و برای رفع آسیب پذیری در این مرورگر باید از «rel=noopener noreferrer» استفاده شود.

  منبع: سایبربان


  • REX, Mafia_IR, ZaRTaK و 1 فرد دیگراز این پست تشکر کرده اند

  We Are Anonymous

   

   

  کانال تلگرامی ما

   

   


  همچنین به Mr_2332, Mr_007, حملات, فیشینگ, حملات فیشینگ نیز برچسب خورده است

  0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

  0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی