discord icon
سرور دیسکورد گاردایران
sha1md5

[VDSL] و [ADSL]

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان عزیز 

سوالی برای من به وجود امده اینکه فرق بین ADSL و VDSL به جز سرعت بالاتر چیه و آیا باید حتما مودم VDSL خریداری بشه ؟؟؟؟

چون روی اکثرا مودم های ADSL نوشته تا حداکثر از سرعت 300 مگابایت بر ثانیه رو  پشتیبانی می کنه ؟؟؟ 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 ساعت قبل، sha1md5 گفته است :

سلام دوستان عزیز 

سوالی برای من به وجود امده اینکه فرق بین ADSL و VDSL به جز سرعت بالاتر چیه و آیا باید حتما مودم VDSL خریداری بشه ؟؟؟؟

چون روی اکثرا مودم های ADSL نوشته تا حداکثر از سرعت 300 مگابایت بر ثانیه رو  پشتیبانی می کنه ؟؟؟ 

سلام

در مورد سوالتون اولتون یکم به سرعت اینترنت ایران فکر کنید به نتیجه می رسید!

VDSL حدودا میتونه اینترنتی با سرعت 54Mbps ارائه بده. این بزرگترین برتریش نسبت به ADSL هستش.  ولی اینم اسمش 54 مگابایت برثانیست و سرعتش پایین تر از ایناست.  (محض اطلاع ADSL حدودا حداکثر سرعتش 8Mbps هستش )

نمونه مودم ADSL:

spacer.png

نمونه مودم VDSL:

spacer.png

و یه موضوع دیگه که میتونه مهم باشه، مسافتیه می تونن مورد استفاده قرار بگیرن هست. از نظر امواج و پوشش بیشتر ناحیه اطراف، VDSL یقینا بهتر ADSL عمل می کنه.

البته فقط همین دوتا DSL رو نداریم...

spacer.png

اگر مخابرات منطقه شما شرایط رو فراهم کرده باشه، مودم VDSL بهترین انتخابه، ولی اگر مسافت براتون مهم نیست و سرعت اینترنت هم در حد همون ADSL براتون کفایت میکنه، ADSL براتون گزینه بهتریه. چون از نظر هزینه با هم اختلاف زیادی دارند!

در مورد سوال دومتون میتونه. ولی مثل یه ظرف بزرگ می مونه در حالی که یک دهمش هم پر نشده!   میتونه حداکثر تا حد 300مگابایت برثانیه براتون فایل رد و بدل کنه، حالا مثلا مخابرات 10Mbps اینترنت ارائه میده، مودم هم که چیزی نداره بزاره روش؛ پس سرعت اینترنت شما میشه همون 10مگابایت بر ثانیه.

نمیخوام وارد جزئیات بشم که پخش کردن اینترنت و... چجوره و مصرفش به چه صورته؛ ولی این چیزایی که گفتم راحت میتونه براتون مشخص کنه که مودم ADSL براتون بهتره یا VDSL.

موفق باشید.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری