رفتن به مطلب
انجمن تیم امنیتی گارد ایران

قدم اول برای برنامه نویسی

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان وقت بخیر

اول صحبتم یه توضیح خیلی مختصر بدم شاید بتونین راحت تر و بهتر کمکم کنین. من ۱۸ سالمه مشهد زندگی میکنم  و خیلی دوس دارم در اینده مهاجرت کنم و شغل ایندم برنامه نویسی باشه پیش زمینه ای از برنامه نویسی ندارم ولی  از کار کردن با کامپیوتر لذت میبرم و کلا به کامپیوتر علاقه دارم برای همین فکر میکنم بتونم توی برنامه نویسی موفق باشم، میدونم این صرفا نمیتونه دلیل خوبی باشه برای موفقیت تو برنامه نویسی ولی خب..(: 
 حالا بنظرتون چه زبان برنامه نویسی میتونه خوب باشه از نظر بازار کار در ایران و خارج از کشور. من خودم با توجه به تحقیقایی که کردم متوجه شدم پابتون خواهان زیادی داره و درامدشم همه جای دنیا نسبت به زبانای دیگه چک کردم بهتر بود تقریبا حالا بازم شما نظرتونو خیلی خوشحال میشم بگین

مطمئنا وقتی من میپرسم بهترین زبان چیه و چه زبانی اینده داره شما میگین میخای تو چه زمینه ای فعالیت کنی... من واقعا نمیدونم و سردرگمم و اصلا و ابدا نمیدونم فعالیت در حوزه وب بهتره یا اندروید حالا اگه وبه فرانتش یا بکند ولی بین اینا فک کنم فرانت گزینه بهتری باشه اما بازم  از طرف دیگه چون من وارد نشدم و فقط توضیحاته راجبه فرانت و بکو خوندم نمیدونم دقیقا چطوریه ولی تصور ذهنی من از فرانت بیشتر طراحیه تا برنامه نویسی و باتوجه به اینکه من  در زمینه های کلا هنر طراحی و دیزاین خوب نیستم میگم نکنه برام مناسب نباشه . 

فکر میکنم از نظر بازار کار و راحت بودن وب بهتره :
حالا ما فرضو میگیریم من میخام بکند یا فرانت اند کار کنم ، من حتی نمیدونم مرجع یادگیریش کجاس ، دوره انلاین شرکت کنم یا برم کلاسای حضوری؟/ اگه حضوری بنظرتون بهتره و تو مشهد جاییو میشناسین بهم بگین / اگه دوره و فیلمای اموزشی بنظرتون بهتره بهم بگین چه دوره ایو بگیرم، از چه استادی/؟ بخرمش یا جاییو میدونین که رایگان گذاشته باشه دانلود کنم ؟(خودم چنتا چنل تلگرام دارم ولی دوره هاش جسته گریخته س هر بخش رو یه نفر توضیح داده و یه پکیج کامل نیس که بشه باهاش متخصص شد تو یه بخش از برنامه نویسی)

متنم طولانی شد ممنونم که خوندین و وقت گذاشتین بی صبرانه منتظر راهنمایی بی دریغ شما اساتید و دوستان عزیز هستم         

خیلی ممنونم......

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

۳ ساعت قبل، mohammad۱۲۳ گفته است:

سلام دوستان وقت بخیر

اول صحبتم یه توضیح خیلی مختصر بدم شاید بتونین راحت تر و بهتر کمکم کنین. من ۱۸ سالمه مشهد زندگی میکنم  و خیلی دوس دارم در اینده مهاجرت کنم و شغل ایندم برنامه نویسی باشه پیش زمینه ای از برنامه نویسی ندارم ولی  از کار کردن با کامپیوتر لذت میبرم و کلا به کامپیوتر علاقه دارم برای همین فکر میکنم بتونم توی برنامه نویسی موفق باشم، میدونم این صرفا نمیتونه دلیل خوبی باشه برای موفقیت تو برنامه نویسی ولی خب..(: 
 حالا بنظرتون چه زبان برنامه نویسی میتونه خوب باشه از نظر بازار کار در ایران و خارج از کشور. من خودم با توجه به تحقیقایی که کردم متوجه شدم پابتون خواهان زیادی داره و درامدشم همه جای دنیا نسبت به زبانای دیگه چک کردم بهتر بود تقریبا حالا بازم شما نظرتونو خیلی خوشحال میشم بگین

مطمئنا وقتی من میپرسم بهترین زبان چیه و چه زبانی اینده داره شما میگین میخای تو چه زمینه ای فعالیت کنی... من واقعا نمیدونم و سردرگمم و اصلا و ابدا نمیدونم فعالیت در حوزه وب بهتره یا اندروید حالا اگه وبه فرانتش یا بکند ولی بین اینا فک کنم فرانت گزینه بهتری باشه اما بازم  از طرف دیگه چون من وارد نشدم و فقط توضیحاته راجبه فرانت و بکو خوندم نمیدونم دقیقا چطوریه ولی تصور ذهنی من از فرانت بیشتر طراحیه تا برنامه نویسی و باتوجه به اینکه من  در زمینه های کلا هنر طراحی و دیزاین خوب نیستم میگم نکنه برام مناسب نباشه . 

فکر میکنم از نظر بازار کار و راحت بودن وب بهتره :
حالا ما فرضو میگیریم من میخام بکند یا فرانت اند کار کنم ، من حتی نمیدونم مرجع یادگیریش کجاس ، دوره انلاین شرکت کنم یا برم کلاسای حضوری؟/ اگه حضوری بنظرتون بهتره و تو مشهد جاییو میشناسین بهم بگین / اگه دوره و فیلمای اموزشی بنظرتون بهتره بهم بگین چه دوره ایو بگیرم، از چه استادی/؟ بخرمش یا جاییو میدونین که رایگان گذاشته باشه دانلود کنم ؟(خودم چنتا چنل تلگرام دارم ولی دوره هاش جسته گریخته س هر بخش رو یه نفر توضیح داده و یه پکیج کامل نیس که بشه باهاش متخصص شد تو یه بخش از برنامه نویسی)

متنم طولانی شد ممنونم که خوندین و وقت گذاشتین بی صبرانه منتظر راهنمایی بی دریغ شما اساتید و دوستان عزیز هستم         

خیلی ممنونم......

عرض ادب و احترام

همونطور که خودتون هم گفتین علاقه به تنهایی کفایت نمی کنه و پشتکار بالا لازمه
اوایل شاید خیلی کار سخت نباشه.. اما یکم که جلوتر برین حس می کنین ذهنتون کشش بعضی مطالب رو نداره

خود منو بخوایم مثال بزنیم...
اصلا یه وضعی بود. نه تو فامیل کسی بود که آشنایی داشته باشه/. نه دوست یا رفیقی داشتم که کمکم کنه
همینطوری ++C رو شروع کردم و اواسط یادگیریم با پایتون آشنا شدم
بعد یه جا خوندم پایتون رو با ++C نوشتن و به خودم گفتم با یادگرفتن این زبان اون یکی زبان رو هم یادمیگیرم🤦‍♂️

ولی اگه بخوایم رو راست باشیم پایتون داره واسه خودش گاد میشه!
هر کسی میتونه تو هر شرایطی یادش بگیره
میتونی بیای پیوی ازم آیدی دانشجوی خودمو بگیری که 28 سالشه و برنامه نویسی رو برای ب درامد رسیدن بیشتر شروع کرده.. و از اونطرف پسر 14 که تحت نظر خودم تمرین میکنه که خیلی راحت تر از بقیه دانشجو هام یاد میگیره بنظرم🙄

شما با یادگیری زبان پایتون خودتو آماده می کنی تا هر چیزی رو یاد بگیری!
سینتکس پایتون طوری طراحی شده که هر قستمش به زبان های دیگه شباهت زیادی داره (مخصوصا به C)
خیلی چیز ها در همه زبان ها هست. مثلا دستورات شرطی، حلقه ها و ...
اگه منو قبول داشته باشی میگم پایتون رو که یادگرفتی خیلی راحت میتونی زبان های دیگه رو استارت بزنی

همین پایتون هم دست خالی نیست و تو خیلی از زمینه ها حرفی برای گفتن داره
مثل بعضی زبان ها نیست که کلیشه ای هستن.
وقتی برنامه نویس ها با پایتون 2.1 کار می کردن سخت بود که فکر کنن پایتون 2.2 انقدر به کلاس ها و تایپ ها سازماندهی خوبی بده و از اونطرف موقع کار با پایتون 2.2 کسی به فکرش نمی رسید ورژن 2.7 چه قابلیت هایی رو میخواد داشته باشه. حالا هم که پایتون 3.10.0 اومده داره انقلابی به پا می کنه!

پایتون و جاوا اسکریپت واقعا اگه نبودن صنعت برنامه نویسی خیلی کند رشد می کرد

تو حوزه ماشین لرنینگ و هوش مصنوعی پایتون فرشتست!!
انقدر که این زبان به این حوزه کمک کرده فکر نکنم زبان دیگه ای تونسته باشه اینکارو کنه

پ.ن: البته این دلیل نمیشه بگیم زبان های دیگه کاربرد زیادی ندارن! مثلا اگه php نبود حوزه وب کلا میخوابید😑

متاسفانه فعلا دوره پایتون نداریم اینجا😕
بهترین گزینه برای یادگیری تو هر زبانی بدون استثنا داکیومنت هر زبانه بشرطی که انگلیسیت خوب باشه
خیلی رو راست بخوام بگم تو ایران دوره آموزشی پایتون تا سطح حرفه ای نداریم!
اما دوره هایی هست که بتونه فرد رو راه بندازه. مثل دوره آقای اردوخانی یا جادی (حفظه الله)

در مورد منابع یادگیری پایتون میتونید تاپیک زیر رو ببینید

توضیح آقا مجتبی خیلی کامل تره اونو بخونید

پیدا کردن دوره آموزشی هم الان دیگه سخت نیست. کافیه این متن رو در گوگل سرچ کنید "دوره آموزشی زبان (اسم زبان)". همین!
متن طولانی نوشتی. منم کم نذاشتم و کشش دادم😁

لینک به دیدگاه

بنظرم SRX عالی توضیح داد ولی اگر نظر من رو هم بخوای اولش فقط شروع کن نمیخواد بگی چه زمینه ای فوقش وسط ها چند بار تغیر زمینه هم بدی چی میشه ؟ جز یادگرفتن چند تا چیز جدید

لینک به دیدگاه

با سلام وعرض ادب خدمت همه

برنامه نویسی خیلی کار سخت و دشواری نیست . فقط باید پشتکار داشته باشی

به نظرم بهترین زبان برنامه نویسی  زبان پایتون است . به خاطر سطح بالا بدون و کاربد بسیار . در انواع زمینه ها .

خب حالا چطور شروع کنی نمیخواهد نگران باشی اگه می خوای دوره تهیه کنی . میتونی با مقدار خیلی ناچیز از سایت نابغه ها بهترین پکیج پایتون رو بگیری

من خودم از پکیجش استفاده میکنم بشدت عالی هست و از اول همه چیز را درست و ساده و قابل فهم بیان میکند . اگر میخوای اول به صورت رایگان شروع کنی پیشنهاد من اموزش

استاد اردوخانی سایت تاپ لرن است . نکته مهم اینه که خودت در کنار این اموزشها با vscode کار کنی و برنامه ها و کد های بسیاری در گیت هاب برسی کنی و بعضی هاشو ادیت کنی

و برنامه بسازی 

پیشنهاد من این است که وقتی شما دارید اموزش هارو نگا میکنید یک دفترچه داشته باشید و نکات مهم اموزش هارو در ان یاداشت کنی تا اگه یادتون رفت با یک خوندن ساده بتونید همه چیز رو بازسازی کنید

لینک به دیدگاه

همین اول باید مشخص کنی چی میخوای کل کامپیوتر / برنامه نویسی باهم فرق دارن 
کل کامپیوتر منظورت اگه سیستم عامل معماری کامپیوتر (کارایی و نحوه چگونگی برقراری ارتباط اجزای مختلف کامپیوتر ) شبکه و الگوریتم و.. هست که چیزی بیشتر از برنامه نویسیه و یه زبان x کمک کننده نیست به تنهایی (شما اگه بخوای سیستم عامل بخونی باید c بلد باشی - اگه شبکه کار میکنی perl bash و ... هم تو خیلی جاها نیازت میشه و میتونه کمکت کنه - البته بحث شبکه چیز گسترده تریه به زبان برنامه نویسی محدود نیست برا همین اینجا اوردمش)

اگه منظورت فقط برنامه نویسیه که باید بدونی میخوای رو چه پلتفرمی کار کنی و چه کاری میخوای انجام بدی دقیقا 
اینجا زبان های پیشنهادی برای هر کاری رو قرار میدم (نه از طرف من - از طرف جامعه برنامه نویسی ) 
1.موبایل (اندروید = جاوا کاتلین فلاتر و ... / آیفون : swift - objective c / ویندوز فون : C#, Visual Basic, Javascript و ...
2. ساخت وبسایت ( فرانت اند : JavaScript, CSS, HTML5 و .. / بک اند :  Python , PHP و ... )
3. نرم افزار های ویندوزی :C#
4. بازی سازی 2 بعدی و 3 بعدی : JavaScript, C#, CPP و 

5. ربات ها / میکروکنتلر ها / سخت افزار / آردینو / طراحی سیستم عامل ها : C
6. محاسبات ریاضیاتی / علمی - هوش مصنوعی / انالیز داده ها / ماشین لرنینگ : Python, Julia, R, Matlab و ...
7. اتوماتیک کردن کار ها و برنامه نویسی اسکریپتی (برنامه مینویسید خودش براتون کارهارو انجام میده مثلا بره تو وبسایت خرید کنه - کامپیوتر خاموش کنه و ...) : Python, Ruby, Bash, Powershell, AutoHotKey و ... 

البته که اینا کلیاتش بود شما برا بازی سازی به فیزیک و ریاضی نیاز داری و چیزای دیگه 
برا بک اند زبان های دیگه ای هم هست مثل ruby - جاوااسکریپت اون سنت برنامه نویسی برای بک اند رو نداره و یخورده متفاوتتره 
برا ویندوز با cpp هم میتونی نرم افزار بزنی
برای اندروید با cpp هم میشه اینکارو انجام داد (البته تا حدی - خیلی اطلاع ندارم در این باره)
هوش مصنوعی به شدت به ریاضیات وابستس (ریاضیات پایه - امار - احتمال - جبر خطی - بهینه سازی خطی و غیر خطی - الگوریتم و ...) 
با پایتون میتونین برنامه نویسی روی آردینو و رزبری پای هم انجام بدید ولی خب تخصصش این نیست - تخصصش تو محاسبه س و تو وب زیاد ازش استفاده میشه - برنامه نویسی روی ویندوز هم میشه بازی سازی هم میشه کرد باهاش اما تخصصی در این زمینه نداره و زبان های بهتر از پایتون هست برای اینکار ها که گفتیم بالاتر ...
با matlab میتونین ربات تلگرامم بزنین ولی زبان مناسبتری براش هست مثل پایتون و php
برای همین اون لیستی که بالا گفتیم یه لیست پیشنهادی هست ...
اینکه کدوم زبان چقدر درامد داره ، برید سایت جابینجا و سایت های مشابه ببینید از یه پایتون کار چی میخوان برای وب چه زبانی بیشترین تقاضا رو داره برای اندروید ببیشتر از کدوم زبان استفاده میکنن و ...

کدوم زبان بهترینه ؟ نداریم حتی برای شروع هم بهترین زبان نداریم و این حرف مسخره س  - کسی که میخواد سیستم عامل هارو درک کنه یا میخواد فرانت بزنه python بدردش نمیخوره و کمکی هم بهش نمیکنه ممکنه کسی با یادگیری c درک بهتری از پایتون داشته باشه اما همچنان این موضوع اصلا الزامی نیست و نیازی هم نیست برای کار با پایتون و استفاده ازش C بلد باشی - اگه بخوایم بحث درک کردن رو شروع کنیم که باید بیایم بگی برو اسمبلی یاد بگیر و قبل از اون معماری سیستم هارو ...

بازهم نمیدونی چی میخوای ؟ پیشنهاد : پایتون - چرا؟ بخاطر اینکه برای تازه کار ها میتونه جذاب باشه
اما اگه میدونی چی میخوای و پایتون زبان مناسبش نیست ، هیچ الزامی وجود نداره که با پایتون شروع کنی و ممکنه وقتت تلف بشه و برای یاد گیری "برنامه نویسی" نیاز به زبان بخصوصی نیست 

چی نیاز داری ؟ 
ربان انگلیسی در سطح نسبتا مناسب 
بلد نیستی انگلیسی ؟ همزمان یاد بگیر احتیاجی نیست اول خودتو بکشی بعد بری سراغ یادگیری برنامه نویسی
از کجا ؟ لغات کتابای دبیرستانت و دوران مدرسه - گوش دادن به پادکست ها - خوندن کتاب های انگلیسی با روش های انگلیسی خوندن (سرچ بزن تو گوگل) - تماشای فیلم و سریال

دوره / کتاب / سایت اموزشی از کجا بیارم؟
یوتیوب و سرچ تو گوگل 
(جواب همه سوالاتت تو گوگل هست )

نیاز به کلاس و دوره هست ؟ اگر اینجوری راحتی که هیچ ، وگرنه تقریبا اموزش هر چیزی تو یوتیوب پیدا میشه  و نیازی به استاد و کلاس نداری .

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شبکه های اجتماعی

• اضافه کردن...