رفتن به مطلب

چه زبان برنامه‌نویسی برای شروع مناسبه؟

Mr.H
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

سلام

من زياد برنامه نويسي بلد نيستم 

دوس دارم پيشرفت كنم در برنامه نويسي 

بهترين زبان برنامه نويسي چه زبانيه؟؟ 

كه بتونم برنامه هاي مفيد درست كنم

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• نخبه

عرض ادب

صرفا نمیتونیم بگیم فلان زبان بهترین زبان جهانه و شما بهتره که برید سمتش و شروع به یادگیری اون بکنید!!

هر زبان برنامه‌نویسی مختص کاری ساخته شده.
مثلا کسی که داره php کار می کنه، نباید انتظار داشته باشه که بتونه با اون یه اپ اندرویدی طراحی کنه.
و برعکس؛ کسی که مثلا کاتلین کار میکنه نباید انتظار داشته باشه با دانشی که از اون زبان بدست اورده، بتونه طراحی وب انجام بده.

اما میتونیم از دیدگاه برنامه‌نویس ها به قضیه نگاه کنیم.
هر کسی بخواد برنامه ‌نویسی رو شروع کنه قطعا اسم یه‌سری زبان ها حتما به گوشش میخوره که محبوبیت بالایی بین برنامه‌نویس ها دارن. مثل پایتون، پی‌اچ‌پی، جاوااسکریپت، سی‌پلاس‌پلاس و ...

در حال‌حاضر طبق شاخص های PYPL موارد زیر به‌ترتیب محبوب ترین زبان های برنامه نویسی هستن

1. Python
  2. Java
  3. JavaScript
  4. C/C++
  5. C#
  6. PHP
  7. R
  8. Objective-C
  9. Swift
  10. TypeScript

همه‌شون توی حوزه تخصصی خودشون اگر نباشن نبود یه‌چیزی حس میشه
مثلا فکر کن جاوااسکریپت کنارگذاشته بشه!!!! اون موقع‌هست که کلا حوزه وب میره رو هوا !

باید ببینی به کدومش علاقه داری
بعد همونو انتخاب کن و شروع به یادگیریش کن

یه‌سری چیزا توی همه زبان ها یکیه و فقط سینتکسه که فرق می کنه. همین باعث میشه یادگیری زبان های دوم، سوم و ... همینطوری یواش‌یواش برای فرد راحت‌تر بشه.

لینک به دیدگاه

•  SRX عنوان را به چه زبان برنامه‌نویسی برای شروع مناسبه؟ تغییر داد
۲۶ دقیقه قبل، SRX گفته است:

عرض ادب

صرفا نمیتونیم بگیم فلان زبان بهترین زبان جهانه و شما بهتره که برید سمتش و شروع به یادگیری اون بکنید!!

هر زبان برنامه‌نویسی مختص کاری ساخته شده.
مثلا کسی که داره php کار می کنه، نباید انتظار داشته باشه که بتونه با اون یه اپ اندرویدی طراحی کنه.
و برعکس؛ کسی که مثلا کاتلین کار میکنه نباید انتظار داشته باشه با دانشی که از اون زبان بدست اورده، بتونه طراحی وب انجام بده.

اما میتونیم از دیدگاه برنامه‌نویس ها به قضیه نگاه کنیم.
هر کسی بخواد برنامه ‌نویسی رو شروع کنه قطعا اسم یه‌سری زبان ها حتما به گوشش میخوره که محبوبیت بالایی بین برنامه‌نویس ها دارن. مثل پایتون، پی‌اچ‌پی، جاوااسکریپت، سی‌پلاس‌پلاس و ...

در حال‌حاضر طبق شاخص های PYPL موارد زیر به‌ترتیب محبوب ترین زبان های برنامه نویسی هستن

1. Python
  2. Java
  3. C/C++
  4. C#
  5. PHP
  6. R
  7. Go
  8. Objective-C
  9. Swift
  10. TypeScript

همه‌شون توی حوزه تخصصی خودشون اگر نباشن نبود یه‌چیزی حس میشه
مثلا فکر کن جاوااسکریپت کنارگذاشته بشه!!!! اون موقع‌هست که کلا حوزه وب میره رو هوا !

باید ببینی به کدومش علاقه داری
بعد همونو انتخاب کن و شروع به یادگیریش کن

یه‌سری چیزا توی همه زبان ها یکیه و فقط سینتکسه که فرق می کنه. همین باعث میشه یادگیری زبان های دوم، سوم و ... همینطوری یواش‌یواش برای فرد راحت‌تر بشه.

من قبلان با زبان C و C++ كار كردم

ولي ميخواستم بين اين دوتا انتخاب كنم 

پايتون و جاوا ميتوني توضيح كوتاهي بديد براي اين دوتا

لینک به دیدگاه

۷ ساعت قبل، Mr.H گفته است:

ببین جاوا و پایتون یکی از بهترین زبانای برنامه نویسی هستند اما خب جاوا تا پایتون سخت تره اما پایتون هم کاربردش بیشتر شده هم آسون تر شده حتی لینوکس بیشتر از پایتون استفاده میکنه و بیشتر نرم افزار ها از پایتون نوشته شدن بنظر من پایتون خوبه برای یادگیری زودتر. 🙏

لینک به دیدگاه

12 hours ago, Mr.H said:

پایتون که معرف  همه دوستانه اما جاوا خودش  برای برنامه نویسی موبایل خیلی کاربرد داره همچنین توی حوزه وب البته بگم منظور جاوا خالیه  نه جاوا اسکریپ که خودش یک زبان کامل و دارای مخازن بسیار بزرگیه   تسلط حدودی داشته باشیhtml و cssبرای درک جاوا اسکریپ باید به زبان

شما که سی پلاس کار کردی فکر نکنم شروع جاوا برای شما سخت باشه چرا که وراثت چند ریختگی و حتی شی گرایی توش به سی پلاس شبیهه

از این جهت کاره سختی نیست یادگیریش

همچنین جاوا یک زبان همه منظورس و میتونه حتی به عنوان زبان اول تو حساب بشه چرا که با یک بار کد زنی میتونی توی همه سیستم عامل ها اجراش کنی و خیلی راحته از این جهت 

لینک به دیدگاه

بهترین نداریم. قبل از ایجاد تاپیک سرچ بزنین

https://guardiran.org/topic/10289-%D9%82%D8%AF%D9%85-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C/

https://guardiran.org/topic/3922-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%AC%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85/

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ در ۲۳:۲۰، Mr.H گفته است:

سلام

من زياد برنامه نويسي بلد نيستم 

دوس دارم پيشرفت كنم در برنامه نويسي 

بهترين زبان برنامه نويسي چه زبانيه؟؟ 

كه بتونم برنامه هاي مفيد درست كنم

در ۱۴۰۰/۱۱/۱۲ در ۰۱:۴۱، Mr.H گفته است:

سلام دوست من/

ما تا میتونیم باید به زبان برنامه نویسی نزدیک بشیم تا زبان برنامه نویسی از ما دور بشه!
 ما تا میتونیم باید از زبان برنامه نویسی دور بشیم تا زبان برنامه نویسی به ما نزدیک بشه!

آیا حلقه بالا درسته؟🔁 🤔.

هدفی وجود نداره پس ما توی حلقه بالا گیر میافتیم🤔.

این هدف هست که به ما میگه چیکار کنیم و چه زبان برنامه نویسی انتخاب کنیم و این ما هستیم که هدفمون رو مشخص میکنیم.

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شرکت گاردایران

پردازشگران ایمن داده ي آدلان

شماره ثبت: 9438

شبکه های اجتماعی

نمادها

logo.aspx?id=56084&Code=ybjZVyBlXag5cNRv logo-samandehi

• اضافه کردن...

اطلاعات مهم

فعالیت شما در این انجمن به منزله تایید قوانین انجمن میباشد! شرایط استفاده