رفتن به مطلب

DeMoN
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

کشف آسیب پذیری XXE در سرور های گوگل

آسیب پذیری XXE در سرورهای گوگل کشف شده بود که میتوانست امکان بهره برداری از بعضی XML ها را که هر DTD یا Document Type Definition با یک XML را تفسیر میکند را بدهد.


در نتیجه میشد به بعضی از فایلهای محلی دسترسی یافته و توسط یک RFI یا Remote File Inclusion حملات انکار سرویس انجام داده و یا حتی کدهائی مخرب را از راه دور اجرا نمود.


گروه Detectify این اسیب پذیری را روی سرورهای گوگل کشف کرده است. Detectify شرکتی است که سرویس انلاینی برای اسکن رایگان سایتها و یافتن اسیب پذیریهای احتمالی و خطاهای امنیتی و فایلهای مظنون دارد.


این شرکت با جستجوهای خود با گالری دکمه ها برای گوگل تولبار برخورد کرد. این گالری برای شخصی سازی تولبار با دکمه های جدید و با اپلود XML شخصی سازی شده میباشد. گروه Detectify با توجه به ویزگیهای این ابزار یک فایل XML که برای حملاتی از نوع XXE میباشد ساخته و سپس انرا روی سرورهای گوگل اپلود کردند و بدینگونه توانستند از سرور گوگل محتوا و پسورد و غیره را بیابند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شرکت گاردایران

پردازشگران ایمن داده ي آدلان

شماره ثبت: 9438

شبکه های اجتماعی

 

نمادها

logo.aspx?id=56084&Code=ybjZVyBlXag5cNRv logo-samandehi

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

فعالیت شما در این انجمن به منزله تایید قوانین انجمن میباشد! شرایط استفاده