رفتن به مطلب

مراقب ایمیلهای جعلی و سایتهای شبیه سازی شده (فیشینگ) خلافکاران باشید!


GAZALE201
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

بانک پاسارگاد با انتشار اطلاعیه ای در سایت خود در مورد ایمیل های جعلی هشدار داد/23تیر ماه

متن اطلاعیه

به آگاهی مشتریان گرامی می‌رساند؛ به‌تازگی برخی از افراد سودجو با ارسال ایمیل جعلی مشابه ایمیل بانک پاسارگاد، سعی در فریب مشتریان را داشته و ایشان را به افشای اطلاعات مهمی مانند نام کاربری، رمز ورود اینترنت بانک یا اطلاعات کارت خود، ترغیب می‌کنند. این خلافکاران، از انگیزه مالی برخوردارند. آنها با ارسال آدرس اینترنتی در ایمیل خود از شما درخواست می‌کنند با کلیک بر روی آن، به سایتی مشابه سایت بانک پاسارگاد مراجعه کرده و بدین ترتیب ممکن است بخواهند اطلاعات زیر را وارد کنید:
1.  نام های کاربری و رمز ورود‌
2.  شماره‌های حساب بانکی
3.  اطلاعات کارت بانکی

شما با رعایت چند نکته ساده می‌توانید از اطلاعات محرمانه خود در برابر این افراد سودجو محافظت کنید:


1. هیچ‌گاه به ایمیل‌های مرتبط با اطلاعات مالی یا شخصی خود پاسخ ندهید. همچنین اطلاعات خود را در فرم‌ها و صفحات ورود به سیستم پیوند شده در این پیام‌ها وارد نکنید.
2. هیچگاه بعد از دنبال کردن یک پیوند موجود در ایمیل، رمز ورود خود را وارد نکنید. بهتر است با وارد نمودن آدرس سایت در مرورگر، مستقیماً به سایت مربوطه بروید.
3. به هیچ عنوان رمز ورود خود را از طریق ایمیل ارسال نکنید.
4. فقط زمانی که 100% مطمئن هستید که در سایت واقعی قرار دارید، به حساب خود وارد شوید. اگر اطمینان کامل ندارید، آدرس اینترنت موجود در مرورگر وب خود را بررسی کنید. به عنوان مثال، این یک URL تقلبی است:


http://ibankbankpasargad.esy.es


URLصحیح به صورت زیر است:

https://ibank.bankpasargad.com
 

5. ایمیل‌های مشکوک و فریب‌های فیشینگ را  به ایمیل modern@bpi.ir گزارش دهید. گزارش یک پیام به عنوان فیشینگ باعث می‌شود تیم امنیتی ما از این گزارش برای کمک به توقف حملات مشابه استفاده ‌کند.
گفتنی است مشتریان گرامی می‌توانند با مراجعه به لینک نکات امنیتی در سایت بانک‌پاسارگاد به آدرس www.bpi.ir ، سایر نکات مرتبط با حفظ امنیت در بانکداری مجازی را مطالعه کنند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شرکت گاردایران

پردازشگران ایمن داده ي آدلان

شماره ثبت: 9438

شبکه های اجتماعی

 

نمادها

logo.aspx?id=56084&Code=ybjZVyBlXag5cNRv logo-samandehi

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

فعالیت شما در این انجمن به منزله تایید قوانین انجمن میباشد! شرایط استفاده