رفتن به مطلب

Norton از جیب شلوار شما در برابر هکرها محافظت می کند !


sir.turk
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

تولیدکننده پوشاک Betabrands با حمایت مالی مردم و پشتیبانی شرکت امنیتی Norton کت و شلواری را طراحی و تولید کرده که جیب هایش در برابر سرقت اطلاعات از طریق فناوری RFID مقاوم است. امروزه بسیاری از کارت های اعتباری و گذرنامه ها با فناوری RFID سازگار هستند.


 


آی تی اس ان (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات) , در یک نظرخواهی، ایده تولید پوشاک محافظ در برابر امواج RFID مورد استقبال مردم قرار گرفته و علاقمندان در اینکار مشارکت مالی کرده اند. اکنون شلواری با این قابلیت و به قیمت ۱۶۸ دلار آماده فروش شده است. تولید کت به قیمت ۱۹۸ دلار با استقبال چندان زیادی روبرو نشده و هنوز به مرحله تولید نرسیده است.


کارت های اعتباری، گذرنامه و اقلام دیگری که با فناوری RFID سازگار هستند، در جیب های این شلوار در برابر هکرهایی که با استفاده از دستگاه های RFIDخوان قصد سرقت داده های این اقلام را دارند، محافظت می شوند. از الیاف خاصی که مانع عبور امواج رادیویی می شود، در پارچه ای که جیب شلوار از آن دوخته شده، استفاده شده است.


به گزارش شبکه گستر,این شلوار با شعار “جین آماده و محافظت شده با نورتون” (Ready Jeans Protected by Norton) به بازار عرضه شده است. البته مشخص نیست که شرکت Norton چه کمک و مشارکتی، به غیر از قرض دادن نام خود، به این پروژه کرده است.


jeans2-300x199.jpg


چیپ RFID که در کارتهای اعتباری و گذرنامه ها کار گذاشته می شوند، اطلاعات کارت و گذرنامه را از طریق امواج رادیویی به گیرنده های این نوع امواج ارسال می کنند. با این حال، کارشناسان همواره درباره ضریب امنیتی این فناوری هشدار داده اند. بر اساس آمار شرکت Norton سالانه اطلاعات ۱۰ میلیون نفر از طریق فناوری RFID به سرقت می رود.


Norton-Broek02.jpg


به همین دلیل کاربرد کیف های پول، جلد گذرنامه و قاب تلفن همراه که در برابر امواج رادیویی RFID مقاوم هستند، رو به افزایش است. و حالا نوبت شلوار مقاوم در برابر RFID است !


لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شرکت گاردایران

پردازشگران ایمن داده ي آدلان

شماره ثبت: 9438

شبکه های اجتماعی

 

نمادها

logo.aspx?id=56084&Code=ybjZVyBlXag5cNRv logo-samandehi

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

فعالیت شما در این انجمن به منزله تایید قوانین انجمن میباشد! شرایط استفاده