رفتن به مطلب

هک کردن سازنده بزرگ سیم‌کارت از سوی جاسوسان آمریکا و انگلیس


sir.turk
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن پست، با این کار آژانس امنیت ملی آمریکا و ستاد ارتباطات دولت انگلیس موفق به استراق سمع از میلیون ها مشترک تلفن همراه در سراسر جهان شده اند. زیرا کلیدهای رمز سیم کارت‌های آنها را به راحتی هک کرده‌اند.

اسناد مربوط به این رسوایی که توسط ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا به دست آمده، نشان می‌دهد که شرکت هلندی Gemalto هدف این حمله هکری بوده است. Gemalto بزرگترین شرکت تولیدکننده سیم کارت در جهان است.

تمامی اپراتورهای مخابراتی بزرگ آمریکا از جمله مشتریان Gemalto هستند و این شرکت سالانه دو میلیارد سیم کارت تولید می کند. این سیم کارت ها حاوی تراشه هایی هستند که کوچکتر از بند انگشت بوده و برای ذخیره سازی فهرست تماس ها، پیام ها، شماره همراه کاربر و نگهداری کلید رمزگذاری مورد نیاز برای خصوصی نگهداشتن داده ها به کار می روند.

Gemalto یک کپی از کلید رمزگذاری هر سیم کارت را برای اپراتور مخابراتی می فرستد تا قادر به شناسایی گوشی کاربر باشد. اما ستاد ارتباطات دولت انگلیس با حمله به کارکنان Gemalto و ارسال ایمیل های گمراه کننده برای آنها موفق به یافتن افرادی شد که به هسته شبکه این شرکت و سیستم های تولیدکننده کلیدهای رمزگذاری دسترسی داشته باشند.  با این کار استراق سمع از ارتباطات مردم در دهها شبکه تلفن همراه برای آژانس امنیت ملی تسهیل شد.

اسناد افشا شده جزییات بیشتری را از این جاسوسی افشا نمی‌کند، اما بر طبق آنها این اقدام از سال 2010 به بعد در جریان بوده است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شرکت گاردایران

پردازشگران ایمن داده ي آدلان

شماره ثبت: 9438

شبکه های اجتماعی

 

نمادها

logo.aspx?id=56084&Code=ybjZVyBlXag5cNRv logo-samandehi

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

فعالیت شما در این انجمن به منزله تایید قوانین انجمن میباشد! شرایط استفاده