رفتن به مطلب

نگرانی ESET و Kaspersky از دسترسی کاربران ایرانی به اخبار و اطلاعات معتبر آنتی ویروس ها


sir.turk
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

نگرانی ESET و Kaspersky از دسترسی کاربران ایرانی به اخبار و اطلاعات معتبر آنتی ویروس هادیسنا - وب سایت خبری و آموزشی شرکتها و محصولات آنتی ویروس
disna-logo-1.jpg

چرا چندین شرکت آنتی ویروس و نمایندگانشان در ایران ، به شدت نگران دسترسی کاربران و مشتریان ایرانی خود به اخبار و اطلاعات مفید ، معتبر و موثق در حوزه امنیت فناوری اطلاعات و آنتی ویروس ها که ترجمه فارسی آنها عمدتآ توسط سایت خبری و آموزشی دیسنا منتشر می شود هستند .از جمله شرکتهایی که به شدت نگران این مسئله هستند میتوان به 2 شرکت روسی کسپرسکی ( Kaspersky ) و شرکت اسلواکیایی ایست ( ESET ) اشاره نمود .


kl-logo-black.jpglogo-eset-n.png

ولی این شرکتها چگونه نگرانی خود را از دسترسی کاربران ایرانی به اخبار معتبر آنتی ویروسها نشان دادند ؟

** شرکت ایست ( ESET ) :

این شرکت بیشتر با نام آنتی ویروس نود32 شناخته می شود .

حدود 2 سال است که شرکت ایست ، آدرس وبلاگی دیسنا که اولین و معتبرترین مرجع خبری و آموزشی آنتی ویروس هاست را مسدود کرده .

در حقیقت کاربرانی که از ضد ویروسهای شرکت ایست ( ESET NOD32 ) استفاده میکنند ، در صورت مراجعه به صفحات سایت http://duruntash.mihanblog.com ، با پیغام وب سایت به ویروس آلوده است مواجه می شوند .

ولی همه میدانیم که دیسنا یک وب سایت صرفآ خبری و آموزشی است .

و نه لایسنس و نه نرم افزار مشکل دار یا جعلی و تقلبی توزیع و ارائه نمیکند .

پس به سادگی میتوان نتیجه گرفت شرکت ایست ( ESET ) نگران دسترسی کاربران و مشتریانش به اخبار و اطلاعات دیسنا می باشد .

البته شرکت ESET در پاسخ به سوال دلایل مسدود کردن آدرس وبلاگی دیسنا در فروم خود به این مسئله اعتراف کرده که مسدود کردن آدرس وبلاگی دیسنا صرفآ به دلیل درخواست نمایندگان و مدیرانش در منطقه خاورمیانه صورت گرفته است .


* در بسیاری از جستجوهای اینترنتی آدرس وبلاگی دیسنا نمایش داده می شود و از طرفی کاربران ایرانی برای سالهای زیادی از آدرس وبلاگی دیسنا برای مراجعه به دیسنا و مطالعه اخبار و گزارشات این سایت استفاده می کردند و برای همین ESET این آدرس را حدود 2 سالی است که مسدود نموده .

از طرفی مسدود کردن آدرس مستقیم سایت دیسنا یعنی www.disna.ir احتمالآ تبعات بدی برای این شرکت تولیدکننده ضد ویروس خواهد داشت .
** شرکت کسپرسکی ( Kaspersky ) :

ولی روش شرکت کسپرسکی و شرکایش در منطقه ( ایران و امارات ) برای جلوگیری از دسترسی کاربران ایرانی به اخبار معتبر آنتی ویروسها و شرکتهای فعال در این بخش با روش شرکت ESET تفاوت دارد .


کسپرسکی با آشفته کردن فضای رسانه ای و از طرفی تطمیع رسانه ها و لابی با برخی مراکز مانند سازمان نظام صنفی رایانه ای " استان تهران " مخصوصآ کمیسیون افتا ، سعی نموده تا جلوی انتشار اخبار و گزارشات معتبر حوزه امنیت اطلاعات و آنتی ویروس ها را بگیرد .


البته کسپرسکی در این راه با چندین شرکت ضد ویروس دیگر نیز همکاری و هماهنگی نزدیکی دارد .

** دیگر شرکتهای آنتی ویروس :
ولی این فقط شرکتهای ESET و Kaspersky نیستند که نگران دسترسی مشتریانشان به اخبار و گزارشات معتبر درباره آنتی ویروسها هستند .

شرکتهای دیگری مانند بیت دفندر ، آویرا و ... نیز مانند 2 شرکت فوق نگران دسترسی مشتریانشان به اخبار مفید و معتبر هستند و در این راه سیاستهای خود را با شرکتهایی مثل کسپرسکی هماهنگ میکنند .

این شرکتها برای فروش محصولات خود در بازار بین المللی آنتی ویروس به شدت با مشکل مواجه هستند و به همین دلیل تمرکز خود را به بازار آنتی ویروس ایران و بر روی کاربران ایرانی معطوف کرده اند .

- انتشار اخبار مفید و معتبر حوزه امنیت اطلاعات

- انتشار اخبار مفید و معتبر شرکتها و نرم افزارهای معتبر آنتی ویروس

- همکاری دیسنا با شرکت معتبر دورانتاش که توزیع کننده نسخه های اصلی و معتبر چندین برند ضد ویروس مخصوصآ محصولات غولهای امنیتی است .

( شرکت دورانتاش حاضر نشده با شرکتهای مسئله دار و یا شرکتهایی که تلاش دارند با توزیع لایسنسهای مشکل دار ، بازار آنتی ویروس ایران را آشفته کنند ، همکاری نماید . )

- افشای سیاستهای فریبکارانه خبری و تبلیغاتی برخی شرکتهای آنتی ویروس و نمایندگانشان

از جمله دلایل تهاجم چند شرکت آنتی ویروس به دیسنا می باشند و تلاش دارند تا مانع دسترسی و مطالعه اخبار و گزارشات دیسنا توسط کاربران و مشتریانشان شوند .

بد نیست بدانید شرکت روسی کسپرسکی بارها به دلیل افشای رفتارها و سیاستهای فریبکارانه اش توسط دیسنا ، مجبورد به تغییرات در وب سایتش شده .

شرکت ایست ( ESET ) به تازگی لیستی از نمایندگان ایرانی خود را در وب سایتش منتشر کرده .


دیسنا : پایگاه اطلاع رسانی امنیت اطلاعات ایران

disna-logo-1.jpg

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شرکت گاردایران

پردازشگران ایمن داده ي آدلان

شماره ثبت: 9438

شبکه های اجتماعی

 

نمادها

logo.aspx?id=56084&Code=ybjZVyBlXag5cNRv logo-samandehi

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

فعالیت شما در این انجمن به منزله تایید قوانین انجمن میباشد! شرایط استفاده