رفتن به مطلب

GAZALE201
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

فردی كه با هك و نفوذ به ایمیل شهروندان برای اطرافیان و دوستان صاحبان ایمیل ها پیام های ناشایست ارسال می كرد با شكایت ده ها نفر توسط كارشناسان پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سرهنگ " سید مصطفی مرتضوی " رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان بیان داشت، در پی شكایت یكی از شهروندان مبنی بر اینكه فردی ناشناس به ایمیل شخصی وی نفوذ كرده و برای دوستان و آشنایانش پیام های ناشایست و نامناسب ارسال می كند بررسی موضوع در دستور كار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های انجام شده و اقدامات تخصصی در فضای مجازی سرانجام متهم كه جوانی 25 ساله است شناسایی و در یك عملیات ویژه حین نفوذ به ایمیل یكی از شهروندان در منزلش دستگیر شد.
این مقام مسئول عنوان داشت: متهم در مواجهه با مدارك و مستندات این پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود از این عمل مجرمانه را سرگرمی عنوان كرد.

سرهنگ مرتضوی با هشدار به كاربران اینترنت گفت:شهروندان باید در حفظ و نگهداری رمز عبور خود نهایت دقت را داشته باشند و از رمز های عبور قوی برای ایمیل های خود استفاده كنند.

وی افزود: به شهروندان توصیه می كنیم هرگز ایمیل های ناشناس و یا با مضامین غیر اخلاقی و فریبنده را باز نكنند زیرا ممكن است این ایمیل از طرف یك هكر برای نفوذ به رایانه ارسال شده باشد.

این مقام مسئول عنوان داشت: برای پیشگیری از نفوذ هكرها به رایانه حتماً موقع ترك كامپیوتر از ایمیل خود sign out شده، موقع ورود به ایمیل تیك گزینه مربوط به یادآوری پسورد را برداشته و در صفحه ای كه نام ایمیل و كلمه عبور را وارد می شود دقت شود كه صفحه جعلی نباشد .

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شرکت گاردایران

پردازشگران ایمن داده ي آدلان

شماره ثبت: 9438

شبکه های اجتماعی

 

نمادها

logo.aspx?id=56084&Code=ybjZVyBlXag5cNRv logo-samandehi

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

فعالیت شما در این انجمن به منزله تایید قوانین انجمن میباشد! شرایط استفاده