رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

هکر 11 هزار پوندی که یک چاپخانه دار ایرانی را در دام توطئه خود انداخته است از سوی پلیس اینترپل تحت تعقیب بین المللی قرار گرفت..

چندی پیش مرد چاپخانه داری با شرکت وارداتی-صادراتی در انگلستان ارتباط برقرار کرد تا بتواند یک دستگاه چاپ دست دوم تهیه کند  . وقتی شرکت انگلیسی قراردادی را با وی تنظیم کرد ، قرار شد مرد ایرانی 22 هزار پوند را در دو مرحله به حساب آنها واریز کند و سپس دستگاه را تحویل بگیرد . بدین ترتیب شماره حساب شرکت از طریق ایمیل برای مرد چاپخانه دار ارسال شد و وی در مرحله اول 11 هزار پوند واریز کرد و بلافاصله تاییدیه گرفت  و منتظر ماند تا شرکت زمان پرداخت مرحله دوم و تحویل دستگاه را خبر دهد..

ایمیل خانمان سوز

مدتی پس از واریز پول به شرکت انگلیسی یک ایمیل از سوی همان شرکت به مرد چاپخانه دار ارسال شد که در آن نوشته بود به دلیل برخی مشکلات شماره حساب شرکت تغییر کرده است و باید پول به شماره ی دیگری واریز شود تا وی بتواند دستگاه چاپش را خریداری کند . این مرد پس از دریافت ایمیل سریعا بقیه ی پول را به شماره حساب جدید شرکت انگلیسی واریز کرد تا هرچه سریعتر دستگاه را تحویل بگیرد اما مدتی گذشت و خبری از شرکت خارجی نشد .

تماس انگلیسی ها

در سوی دیگر ماجرا شرکت انگلیسی که خبری از مرد چاپخانه دار نداشت در تماسی از او خواست تا هرچه سریعتر حسابش را تسویه کند تا دستگاه چاپ برایش ارسال شود . مرد ایرانی وقتی این جملات را از آنان شنید شوکه شد . چرا که پول را واریز کرده بود و تصور میکرد بزودی دستگاه چاپ ارسال خواهد شد ... در این مرحله مرد چاپخانه دار که گمان میکرد شرکت اروپایی سرش کلاه گذاشته است ، ماجرا را برایشان تعریف کرد اما وقتی فهمید آنها هیچ خبری از این ماجرا ندارند و ایمیلی را مبنی بر تغییر شماره حساب برایش ارسال نکرده ائد فهمید در دام هکری حرفه ای افتاده است به همین خاطر راهی دادسرای جرایم رایانه ای تهران شد تا هرچه سریعتر این هکر 11 هزار پوندی ریابی شود .......ادامه دارد

 

منبع :::iran-newspaper.com

لینک اثبات  ::::http://iran-newspaper.com/newspaper/blockprint/88498

 

اگر خوشتون اومد تشکر کنید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شرکت گاردایران

پردازشگران ایمن داده ي آدلان

شماره ثبت: 9438

شبکه های اجتماعی

 

نمادها

logo.aspx?id=56084&Code=ybjZVyBlXag5cNRv logo-samandehi

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

فعالیت شما در این انجمن به منزله تایید قوانین انجمن میباشد! شرایط استفاده