رفتن به مطلب

محکوم شدن خالق بدافزار Citadel به چهار سال و نیم زندان


GAZALE201
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: یک مجرم سایبری به نام Dimitry Belorossov که با نام مستعار Rainerfox‌ هم شناخته می‌شود، به چهار سال و نیم زندان محکوم شده است.

آی تی اس ان (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات) , جرم این نفوذگر روسی دست داشتن در توسعه و توزیع بدافزارِ پیش‌رفته‌ی Citadel است که در مجموع ۱۱ میلیون رایانه را آلوده کرده است.

دادستان کل ایالت متحده‌ی آمریکا، جان هُرن، در مورد این مجرم سایبری گفته است: «جرم جهانی،‌ نیازمند واکنش جهانی است. این متهم سایبری عملیات نفوذ خود را از روسیه علیه کاربران آمریکایی ایجاد کرده بود، اما در نهایت در محدوده‌ی قانونیِ فعالیت شرکای FBI در اسپانیا دستگیر شد. FBI به طور خاص با تمام نفوذگرانی که امنیت کاربران را به خطر می‌اندازند، مقابله خواهد کرد.»

مطابق دادخواست قانونی که علیه Belorossov در دادگاه قرائت شده است، بدافزار Citadel از اواخر سال ۲۰۱۱ در انجمن‌های زیرزمینی فروخته و توسط مجرمان سایبری بسیاری استفاده شده است. این بدافزار بسیار پیش‌رفته است و از نوع تروجان‌های بانکی است که به محض آلوده کردن قربانیان، اطلاعات حساس بانکی آن‌ها را به سرقت می‌برد. این بدافزار پس از آلوده کردن تعداد زیادی ماشین در سراسر دنیا، اقدام به ایجاد شبکه‌ی متمرکز از ماشین‌های قربانی یا یک بات‌نت کرده است که در نهایت توسط این مجرم سایبری، کنترل می‌شده است.

Belorossov و سایر نفوذگرانی که با این فرد همدستی کرده‌اند از روش‌های مختلفی مانند ارسال پیوست‌های آلوده از طریق هرزنامه‌ها، تبلیغ‌افزار‌های آلوده به بدافزار و یا پیوندهای آلوده استفاده کرده‌اند و در مجموع ۱۱ میلیون رایانه را آلوده و خسارت ۵۰۰ میلیون دلاری به بار آورده‌اند.

Belorossov در سال ۲۰۱۲ از روسیه به طور خاص نزدیک به ۷۰۰۰ قربانی این بدافزار را کنترل می‌کرده است، وی برای پنهان‌ کردن آدرس آی‌پی خود، از آدرس‌های آی‌پی مستقر در کشورهای دیگر بهره برده است.

این مجرم سایبری پس از اتمام دوران محکومیت،‌ ۳ سال تحت نظارت خواهد بود و در مجموع باید بیش از ۳۰۰ هزار دلار خسارت پرداخت نماید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شرکت گاردایران

پردازشگران ایمن داده ي آدلان

شماره ثبت: 9438

شبکه های اجتماعی

 

نمادها

logo.aspx?id=56084&Code=ybjZVyBlXag5cNRv logo-samandehi

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

فعالیت شما در این انجمن به منزله تایید قوانین انجمن میباشد! شرایط استفاده