رفتن به مطلب

آموزش ساخت سرور World of Warcraft (مبتدی تا پیشرفته)


goker
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

آموزش کامپایل منگوس 3.3.3a و نحوه نصب دیتابیس

برنامه های مورد نیاز :

* نصب Net Framework 3.5
* نصب Visual Studio 2010
* نصب Navicat For Mysql
* نصب برنامه XAMPP
* نصب github (این یکم نصبش پیچیدست بهکد:

http://git-scm.com/download

برید و برای ویندوز دانلود کنید )

این برنامه های لازم و ضروری می باشد و برای اجرای یک سرور بهش احتیاج خواهید داشت .

در این روش دیگه همیشه هسته شما به روز خواهد بود و یک جورایی سرور شما با پدر مادر میشه .

آموزش دریافت سورس و کامپایل :

1- بعد از نصب برنامه های بالا برنامه Github Bash را باز می کنید و در خط فرمان بزنید cd c:/mangos البته اول فایل منگوس را در درایو C بسازید

2- سپس تایپ کنید git cloneکد:

http://github.com/mangos/mangos.git

و منتظر بمانید تمام سورس های منگوس دانلود شود

3- حال بعد از دریافت تمام سورس ها وارد فولدر مورد نظر شوید و فولدر Win را باز کنید و فایل mangosdVC100.sln را در Visual Basic 2010 اجرا کنید

4- حالا در محیط Visual Basic برای کامپایل سورس ها باید از گزینه بالا Release را انتخاب کنید به تصویر زبر توجه کنید در صورتی که بخواهید از 64 بیت استفاده کنید کافیست Win32 را به X64 تغییر دهید .

________________

5- حالا در بالا در قسمت Build گزینه Build Solution را انتخاب کنید و منتظر بمانید سورس ها کامپایل شود .


__________

6- بعد از کامپایل فایل های شما در پوشه bin ذخیره شده است ( در جایی که سورس ها قرار دارد )

خوب تا اینجا نحوه کامپایل را یاد گرفتیم حالا نوبت ساخت دیتابیس می باشد

آموزش ساخت دیتابیس :

دیتابیس های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید و ما برای مثال از دیتابیس YTDB استفاده می کنیم .

1-ابتدا برنامه XAMPP را نصب کنید ( از برنامه های Easy PHP و Wampp هم می توانید استفاده کنید )

2-حال برنامه Xampp Control در دسکتاپ را اجرا کنید و گزینه Mysql را start کنید

3- فایل زیر را دانلود کنید :
کد:

http://svn2.assembla.com/svn/ytdbase/R55/YTDB_0.13.5_R550_MaNGOS_R10023_SD2_R1706_ACID​_R 304_RuDB_R37.7.7z

و از حالت فشرده خارج کنید

4- وارد Navicat شوید و در صفحه ظاهر شده و باقی تنظیمات را به صورت پیش فرض قرار دهید و OK کنید

5- حالا بر روی Localhost_3306 دبل کلیک کنید و وارد شوید .

6- بعد از ورود بر روی localhost_3306 راست کلیک کرده و گزینه New Database را انتخاب کنید و در Enter Database Name کلمه characters را بنویسید و ok کنید به همین صورت کلمه mangos و realmd را نیز بسازید

7- بعد از ساخت این 3 دیتابیس زمان پر کردن آن رسیده از Characters شروع میکنم ، ابتدا بر روی characters دبل کلیک کرده و سپس بعد از وارد شدن بر روی Characters راست کلیک کنید و گزینه Exequte Sql File را انتخاب کنید و مانند تصویر عمل کنید


__________

8- بعد از کلیک بر روی این گزینه وارد جایی شوید که سورس ها را ریختید برای مثال c:/mangso و فایل sql را باز کرده و characters.sql را وارد کنید و استارت کنید

9- برای گزینه Realmd هم مانند روش بالا عمل کنید و تنها فایل realmd.sql را ایمپورت میکنید

10- برای mangos باید وارد فایلی که در بالا دادم یعنی شماره 3 وارد شوید و محتویات آن را در mangos ایمپورت کنید

11- بهتر است برای دیتابیس خود یک پسورد وارد کنید بدین منظور وارد navicat شوید از بالا Manage Users را انتخاب کنید بر روی root@Localhost کلیک کرده و Edit User را انتخاب کنید و پسورد را برای مثال 1234 قرار دهید
___________________

نحوه استخراج MAP و DBC (مهم) :

1- وارد جایی که سورس ها را ریخته اید بشوید مثال c:/mangos و وارد فولدر contrib و extractor شوید فایل ad.exe را کپی کرده و وارد محل نصب بازی WoW 3.3.3a شوید و Paste کنید حال ad.exe را اجرا کنید و صبر کنید

2- بعد از اتمام کار فایل های map و dbc ایجاد شده که در پایین میگم کجا کپی کنید


آموزش تنظیم کانفیگ سرور :

1- ابتدا فایل هایی که کامپایل کردید در فولدر bin جدا کرده و در درایو E:/server (مثال) بریزید فایل های MAP و DBC را نیز کپی کنید

2- این 3 عدد فایل را به صورت زیر تغییر دهید
mangos.conf.dist.in
realm.conf.dist.in
scriptdev2.conf.dist.in

تغییر نام به :

mangos.conf
realm.conf
scriptdev2.conf

3-حالا وارد Mangos.conf شوید و گزینه های زیر را تغییر دهید
کد:

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;1234;realmd"
WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;1234;mangos"
CharacterDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;1234;characters"

توجه داشته باشید 1234 همان پسوردی است که در navicat تغییر دادیم .

4- وارد realmd.conf شوید و کد زیر را تغییر دهید :
کد:

LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;1234;realmd"

5- وارد Scriptdev2.conf شوید و به تغییر دهید

کد:

ScriptDev2DatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;1234;scriptdev2


آموزش آپدیت کردن هسته :

هسته تقریبا هر روز در حال به روز رسانی می باشد و برای این کار شما نیز می توانید هر چند رو یک بار هسته خود را آپدیت کنید برای آپدیت هسته به روش زیر عمل کنید :

1- وارد github bash بشوید

2-به فایل مربوط به سورس ها بروید بدین شکل cd c:/mangos (مثال)

3-سپس دستور git pull را وارد کنید تا به صورت خودکار آپدیت شود

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

آموزش ساخت وب سرور شخصی:

یک وب سرور در اصل نرم افزاری هست که مستمرا بر روی یک کامپیوتر در حال اجرا می باشد و به سایر کامپیوتر ها این اجازه را می دهد تا اسناد و سایر موارد موجود و مجاز را از روی آن دانلود نمایند.

اکثر وب سرور ها کمی عظیم و مرموز به نظر می رسند و وقتی مجموعه ای از آنها را در کنار هم برای اولین بار ببینید حتی ممکن است از عظمتشان کمی بترسید، ضمن اینکه اکثرا اتاق هایی که تعدادی انبوه از وب سرورها در آن قرار دارند از طریق تدابیر ویژه دمایشان معمولا پائین تر از شرایط عادی است، اما همه ی اینها دلیل نمی شود که شما فقط یک مصرف کننده یا یک کاربر عادی در رابطه با وب سرورها باشید، اگر پیش نیازهای لازم در اختیارتان باشد می توانید یک وب سرور در اتاق خوابتان داشته باشید!


لازم به ذکر است پیاده سازی یک سرور خانگی کار ساده ای نیست و خطرات خاص خودش را داراست و لازم است برای امنیت خودتان و فایلهایتان حتما کامپیوتری را که می خواهید تبدیل به سرور کنید را با آخرین پیکیج ها و وصله های امنیتی به روز رسانی نمائید، و از آن مهم تر اینکه قبل از هر چیزی اطمینان حاصل کنید تا سیستم تان آلوده به ویروس یا هر نوع فایل مخرب دیگری نیست. همچنین بایستی این امکان را داشته باشند تا پورت 80 را بر روی کامپیوترشان به منظور سرویس دهی به سایر کامپیوترهای موجود بر روی شبکه باز بگذارند.

موارد مورد نیاز:

1- یک PC تحت ویندوز
2- یک خط دائم اینترنت (نوع ارتباط فرقی نمی کند DSL یا Cable و یا... اما سرعت و پهنای باندش شدیدا اهمیت دارد)

گام اول. نصب Apache HTTP Server
قبل از هر چیز اینکه چرا Apache HTTP Server؟ از آنجایی که حداقل من یکی دارم کم کم خودم را به نرم افزارهای قانونی و غیر کرک شده عادت میدهم پس Apache یک گزینه ی خوب است، چون هم رایگان است هم پایداری و ثبات نسبتا بالایی داراست.

اما بپردازیم به کار اصلی مان، در ابتدا و قبل از هر چیزی، هر نوع فایروال و یا نرم افزار سرور دیگری که روی سیستم شما اجرا شده است را غیر فعال کنید، چیزهایی مثل فایروال ویندوز، Skype، Trillian یا هرانرم افزار IM دیگری. انجام اینکار بسیار مهم است زیرا اینگونه ابزارها در ادامه می تواند سبب ایجاد اشکال در مراحل نصب و راه اندازی سرور شوند و البته ناگفته نماند موارد مذکور می توانند مانند گذشته بعد از پایان عملیات نصب و راه اندازی سرور مورد استفاده قرار گیرند.

بعد از انجام موارد مذکور بایستی فایل نصاب Apache HTTP Server را دانلود نمائید، فایل مورد نظر برای نصب این نرم افزار را بایستی از این دایرکتوری (برای ویندوز) دانلود کنید، فایلی که من دانلود کردم نامش apache_2.2.6-win32-x86-no_ssl.msi بود که فکر کنم فعلا آخرین نسخه برای نصب روی ویندوز است. بعد از دانلود مراحل نصب را از طریق اجرای فایل نصاب آغاز نمائید. توافق نامه ی نرم افزار را تائید نمائید و فراموش نکنید در حین انجام مراحل نصب محل نصب را همان پیش فرض خود نرم افزار یعنی:
C:\Program Files\Apache Software Foundation\Apache2.2
انتخاب کنید. وقتی به تصویر زیر در حین نصب کردن رسیدید (بعد از تائید توافقنامه) ابتدا آدرس ایمیل خودتان را در بخش مربوطه و بعد هم عبارت homeip.net را در بخش مرتبط به اطلاعات نام دامنه یا همان domain وارد کنید (فرقی ندارد چه نام دامنه یی اینجا می دهید من فقط برای سادگی قضیه این نام را داده ام)


بعد از وارد کردن این اطلاعات و زدن کلید next عملیات نصب را تا انتها با استفاده از گزینه ی Typical installation ادامه دهید. وقتی نصب تمام شد برای اطمینان حاصل پیدا کردن از موفقیت نصب، مروگر خود را باز کنید و در داخل نوار آدرس آن http://localhost را وارد کنید، اگر عبارت !it Works در مقابل شما ظاهر شد بدانید نصب وب سرور Apache بر روی سیستم شما به درستی صورت پذیرفته است و شما کارتان درست می باشد.

اما ممکن است بعضی از افراد در این مرحله با پیغام خطایی با این عنوان:
"Only one usage of each socket address (protocol/network address/port) is normally permitted. : make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80 no listening sockets available, shutting down. Unable to open logs."
مواجه شوند.این پیغام خطا یعنی یک برنامه ی سرور مشابه مثل Skype و یا... با Apache دچار تداخل شده است برای اینکه بدانید چه برنامه ای مزاحم کارتان شده Command Prompt را باز می کنید (توضیح واضحات: برای باز کردن Command Prompt گزینه ی Run درون start menu را انتخاب کنید و بعد دستور cmd را درش وارد کنید) و خط دستور netstat -a -o را وارد کنید، PID یا همان Process ID برنامه ای که بر روی سیستم شما در حال استفاده از پورت 80 یا HTTP است را بیابید.

اکنون بروید سراغ Task Manager از منوی View گزینه ی Columns را انتخاب کنید و کنار عبارت PID تیک بزنید در آخر کار PID برنامه یی را که در بالا یافتید را در قسمت Process بیابید و آن را End کنید و بعد مجداد نصب Apache را امتحان کنید اینبار نباید مشکل خاصی باشد.

گام دوم. تنظیم کردن Apache برای به اشتراک گذاری اسناد و فایل ها از فولدر مورد نظر.
حالا برای مثال می خواهیم فایلهای موسیقی مورد نظرمان را از طریق وب سروری که خودمان قصد راه اندازی اش را داریم برای دیگران قابل دریافت یا قابل دانلود نمائیم. فرض ما بر این است همه ی فایلهایی که قصد داریم به اشتراک بگذاریم در فولدر C:\My Music قرار گرفته اند. با استفاده از یک ویرایشگر متن مثل نت پد فایل httpd.conf را که در آدرس:
C:\Program Files\Apache Software Foundation\Apache2.2\conf
قرار گرفته است را باز کنید. این فایل در اصل فایل تنظیمات Apache است که در نگاه اول به نظر مقداری طولانی و ترسناک میرسد، اما اکثر موارد پیش فرض در آن به درستی کار می کنند و فقط کافی است ما چند مورد خاص را تغییر دهیم.

در فایل httpd.conf خطی که با DocumentRoot آغاز می شود را بیابید در ابتدای آن یک علامت # اضافه کنید و بعد هم خط دیگری در زیرش باید وارد کنید و نتیجه کارتان باید چیزی شبیه به آنچه که در زیر آورده شده است باشد:

#DocumentRoot "C:/Program Files/Apache Group/Apache2/htdocs"
DocumentRoot "C:/My Music"
سپس در همان فایل بگردید به دنبال عبارت <Directory "C:/Program (از همین جا کپی پیستش کنید چون به علت راست به چپ بودن متن بر عکس نمایش داده شده است) در ابتدای این خط هم باز بایستی یک علامت # وارد کنید و بعد یک خط جدید در زیرش بنویسید، نتیجه ی کار باز بایستی مشابه این باشد:

#<Directory "C:/Program Files/Apache Group/Apache2/htdocs">
<Directory "C:/My Music">

چیزی حدود 20 خط پائین تر از عبارت بالا بایستی عبارتی دیگر با عنوان زیر بیابید.

AllowOverride None
و بعد آن را به شکل زیر تغییر دهید:
AllowOverride All

مراحل فوق را که گذراندید فایل httpd.conf را ذخیره کنید. روی آیکون Apache در Taskbar کلیک کنید و گزینه ی Restart را انتخاب نمائید اگر آپاچی Restart شد معنی و مفهومش این است که تنظیمات را به درستی انجام داده اید، حالا آمدیم و Restart نشد چه کنیم!؟ صد در صد یک اشتباه تایپی در کارتان است برگردید سراغ فایل httpd.conf و تنظیمات را از اول چک کنید ببینید کجا اشتباه کرده اید. در نهایت وقتی Apache به صورت موفقیت آمیز Restart شد بروید سراغ مرورگر و مجدد در نوار آدرسش http://localhost را وارد کنید، این بار بایستی بتوانید لیستی از فایل های موسیقی موجود در داخل دایرکتوری My Music در درایو C را در مرورگرتان مشاهده کنید.

گام سوم. ایجاد کلمه ی عبور برای دسترسی به اسناد موجود بر روی وب سرور
در شرایط بالا هر کسی می تواند به فایلهای موسیقی موجود بر روی سرور شما دسترسی داشته باشد و آنها را دانلود کند و اگر بخواهید این شرایط را حفظ کنید لازم است خط اینترنتی با پهنای باند خیلی خیلی بالا در اختیار داشته باشید، لذا می توانیم برای دسترسی افراد به فایلهای موجود روی سرورمان کلمه ی عبور یا همان پسورد تعریف کنیم.

برای تعریف کردن پسورد مجددا Command Prompt را باز می کنیم و آن را به دایرکتوری bin سرور Apache با تایپ آنچه در زیر آورده شده است هدایت می کنیم:

cd "C:\Program Files\Apache Software Foundation\Apache2.2\bin"

و سپس یک فایل پسورد می سازیم:

htpasswd -c "C:\Documents and Settings\my_password_file.txt" reza

می توانید مسیری که برای ساخت فایل پسورد در بالا آورده شده است را تغییر دهید (فراموش نکنید فایل باید حتما در یکی از دایرکتوری های موجود در document root وب سرورتان قرار گیرد) و همینطور می توانید جای reza هر نام کاربری دیگری که می خواهید جایگزین کنید، بعد از تایپ خط مذکور از شما پسورد مورد نظرتان تقاضا می شود و بایستی آن را دو بار وارد کنید. با گذرندان این مراحل فایل حاوی رمز عبور که رمزنگاری و کد شده هم هست ساخته می شود.

اما اکنون وقتش رسیده این امکان را پدید آوریم تا افراد قادر باشند با داشتن نام کاربری و کلمه عبور بالا بتوانند به وب سرور شما لاگین کنند لذا در یک ویرایشگر متن ترجیحا نت پد یک فایل جدید باز کنید و آنچه در زیر آورده شده است را در آن وارد کنید:

AuthType Basic
AuthName "This is a private area, please log in"
AuthUserFile "c:\Documents and Settings\my_password_file.txt"
AuthGroupFile /dev/null
<Limit GET POST PUT>
require valid-user
</Limit>

اطمینان حاصل کنید در متون بالا بخش c:\Documents and Settings\my_password_file.txt را با مسیر فایل پسوردی که ساختید آدرس دهی کرده باشید سپس این فایل را با نام:
.htaccess
در DOCUMENT ROOT وب سرور خود که در اینجا C:\My Music است در ذخیره کنید. (نقطه ی ابتدایی را نامگذاری فراموش نکنید)

نکته: اگر از نت پد برای ساخت این فایل استفاده می کنید در هنگام ذخیره سازی فایل نام آن را به صورت:
".htaccess"
وارد کنید در این شرایط پسوند txt. از انتهای فایل حذف می شود، در صورت وجود پسوند مذکور پسورد و بخش لاگین شما کار نخواهند کرد.

حالا باز سراغ مروگر بروید و نوار آدرس http://localhost را وارد کنید اینار بایستی از شما نام کاربری و پسورد مطالبه شود و با وارد کردن نام کاربری و پسوردی که پیشتر تعریف کرده اید بایستی بتوانید به فایل های مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید.

گام چهارم. تبریک! وب سرور خانگی شما آماده است.
اگر در پشت فایروال و سایر موارد نباشید می توانید با وارد کردن آدرس IP کامپیوتر سرورتان در نوار آدرس مرورگر از سایر کامپیوتر ها به آن دسترسی داشته باشید. اگر هم IP خودتان را نمی دانید از مرورگر کامپیوتر وب سرورتان یک سری به سایت IP من چیست؟ بزنید تا از آن مطلع شوید بعد مثلا اگر IP شما عدد nn.nn.nnn.nnn بود بایستی آن را در نوار آدرس مرورگرتان به صورت http://nn.nn.nnn.nnn تایپ کنید تا به وب سرورتان دسترسی پیدا نمائید.

اگر هم در پشت فایروالی قرار دارید که مرتبط به خودتان است و پورتها را بلوکه کرده (مثلا یک wireless router) لازم است پورت 80 را بر روی آن باز کنید و سپس آن را بر روی کامپیوترتان فوروارد کنید. همچنین می شود یک نام دامنه یا همان Domain هم به این وب سرور متصل کرد.


نبار باران زمین جای قشنگی نیست ...

 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز این بخش مربوط به اخبارهک و امنیت هست مطالب اموزشی را تو بخش مربوط به خودش ارسال کنید

قوانین انجمن

18) در ایجاد تاپیک ها دقت کنید و سعی کنید که عنوان تاپیک ها متناسب با بخش منتخب جهت ارسال پست باشد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شرکت گاردایران

پردازشگران ایمن داده ي آدلان

شماره ثبت: 9438

شبکه های اجتماعی

 

نمادها

logo.aspx?id=56084&Code=ybjZVyBlXag5cNRv logo-samandehi

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

فعالیت شما در این انجمن به منزله تایید قوانین انجمن میباشد! شرایط استفاده