رفتن به مطلب
انجمن تیم امنیتی گارد ایران

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت شما دوستان گرامی

بعد از این که متوجه ی این شدم که اموزش های سیستم عامل کالی لینوکس در انجمن دیگر گذاشته

نمیشود و دوستان میخواهند که اموزش هارو از صفر یاد بگیرن بنا به این شدم که دست به کار بشم

و با کمک دوستان عزیز در انجمن اگر نواقصی دیدن در تاپیک ها کمک کنن تا بر طرف بشه.....

دوستان تازه کار و مدیران شبکه و حتی یا وبمستران هم میتوانند از این اموزش ها برای محک زدن

امنیت سایت خود استفاده کنند و در صورت مشاهده ی نقطه ی ضعف انرا بر طرف کنند.لطفا از اموزش

ها برای افزایش امنیت سایت های خودتون استفاده کنید تا کمتر شاهد هک شدن سایت های ایرانی

باشیم. در صورت نیاز به مشاوره و کمک جدی میتونید به صورت پیام خصوصی با ما در تماس باشید.

قوانین تاپیک:

اسپم ممنوع(دوستان عزیز چون خود اموزش ها طولانی هست لطف کنین و اسپم ندید در صورت مشاهده

با کاربربرخورد میشه)

((سوالات خودتون رو درلینک زیر بپرسین تا به انها خودم و یا دیگر مدیران جواب بدن))

http://guardiran.org/forums/topic/2259-سوالات-مربوط-به-بخش-اموزش-کالی-لینوکس/?p=9251

از قرار دادن اموزش های تکراری پرهیز کنین

در صورت گذاشتن ابزاری خاص لینک اسکن فراموش نشود

با تشکر فراوان از شما دوستان گرامی

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• پاسخ 36
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

در این اموزش طریقه ی فعال سازی سرویس های ضروری در کالی لینوکس ررو بهتون اموزش میدم

همونطور که میدونین بیشتر امکانات داخل لینوکس به صورت سرویس هستش مثل:اپاچی وسرویس corn ,,,,

که برای راه اندازی سرورمون با لینوکس به اونها احتیاج داریم...... ^_^

برای فعال کردن یک سرویس باید از دستور زیر استفاده کنین:

root@kali: service <service name> start

root@kali: service ssh start

وبرای مطمئن بودن از فعال بودن یک سرویس از دستورnetstat یا status استفاده کنین

root@kali: netstat -ant l grep 22                ===> 22 is port number

root@kali: service ssh status                   ===>ssh is servise name

root@kali: service ssh --status-all

و برای غیر فعال کردن سرویس هم از دستور زیر استفاده کنین

root@kali: service <service name> stop

root@kali: service apache2 stop

و برای راه اندازی دوباره ی یک سرویس از دستور زیر استفاده کنین

root@kali: service <service name> restart

root@kali: service apach2 restart

اگرم که میخواین یک سرویس موقع بالا اومدن os فعال بشه از دستور زیر استفاده کنین

root@kali: update-rc.d -f <service name> defaults

root@kali: update-rc.d -f ssh defaults

اگرم مثل خودم با دستور بالا به نتیجه نرسیدین از این یکی استفاده کنین :lol:

root@kali:apt-get install chkconfig

root@kali: update-rc.d -f ssh remove

root@kali: update-rc.d -f ssh defaults

root@kali:apt-get install chkconfig

root@kali:chkconfig ssh

حالا یکی اینجا نیست که به من بگه اخه ادم عاقل اینها که همش زحمت الکیه؟!؟!؟! :P

خب بله درسته شما میتونین از راه راحت تری هم این کارارو بکنین.....با کلیک کرد روی سرویس

در منوی application ,در قسمت kali linux وبلاخره با کلیک کردن روی سرویس مورد

نظر میتونین اونرو فعال کنین..... :rolleyes: 

خب دوستان عزیز من اول از همه باید ازتون معزرت بخوام که اموزس هارو تا سطح جلبک پایین اوردم.... :D

چون میخواستم همه ی دوستان اعم از حرفه ای تا مبتدی بتونن از این ها استفاده کنن و بهره ی لازم روببرن....

پس لطف کنین و کمی صبر داشته باشی منم سعی میکنم که سریعتر اموزش ها رو قرار بدم.....ولی باور کنین که

نمیشه یکشبه همشو یاد داد ممکنه چند ماه زمان ببره....ولی من بهتون قول میدم که در حد لازم یاد میگیرین

((منظورم اینه که هیچکی از دستتون در امان نباشه خخخخخخخ :ph34r: :rolleyes: )))

تشکر هم فراموش نشود هر چه استقبال ها بیشتر باشد اموزش هایی بهترو جدید تر با شما به اشتراک خواهم داد

با تشکر از شما دوستان گرامی

لینک به دیدگاه

خب بریم به سراغ به کار انداختن شبکه ی وایرلس توی کالی لینوکس به همراه نصب زبان فارسی برای کیبرد.....

خب اول به سراغ وایرلس بریم(اصله کاریه :D )که با دستور apt-get میتونیم نصب یا اپدیت کنیم کارت شبکه

رو که بعدا در مورد این دستور بهتون توضیحات لازم رو میدم....

root@kali:apt-get install wicd

و اگرم میخواین به شبکه ی وایرلس وصل شین بعد از نصب  به مسیر زیر برین...

applications>>>>internet>>>wicd network manager

خب حالا توی ترمینال دستور iwconfig اینترفیس وایرلس خودتون رو پیدا کنین و اونو داخل کادر wireless interface قرار بدین

((توی tab perferences منوی general setting در کادر wireless interface کپی کنید)))اینم از راهنمایی ^_^ 

بعدش یکبار روی refresh کلیک کنید تا لیستی از وایرلس های اطراف رو توی لیستتون قرار میده

که برای وصل شدن به یک وایرلس خاص روی properties اون وایرلس کلیک کرده و در و در فیلد روبه

رویkey رمز وایرلس رو وارد کنین......

در بخش use encryption نوع رمز گزاری اکسس پوینت رو و رمز عبور را وارد کنین و در اخر روی

connect کلیک کنین تا به وایرلس وصل بشین وووو.....همین دیگه  :lol: 

خب بریم به سراغ نصب زبان فارسی در کالی......

برای این کار به مسیر زیر برین.....

applications>>>>systemtools>>>preferences>>systemsetting>>region and...a

سپس به برگه ی layout یروید و نماد + را انتخاب کنین و در درون کادر جست وجو متن  "persian" را

بنویسید واون رو انتخاب کنین

ببخشید اگه اموزش ها گنگ بود من نتم زغالیه و فعلا نمیتونم اموزش ها رو به صورت تصویری  بزارم ولی اگر که

میدونین اموزش ها رو نمیفهمین به من پیام خصوصی بدین تا اموزش ها رو به صورت تصویری براتون قرار بدم .... B)

تشکر هم فراموش نشود هر چه استقبال ها بیشتر باشد اموزش هایی بهترو جدید تر با شما به اشتراک خواهم داد

لینک به دیدگاه

خب دوستان باید بهتون بگم که تصمیم گرفتم که اموزش هارو از پست بعدی به صورت کتاب pdf و یا ویدئو قرار بدم تا راحت تر

بتونین درک کنین....من فعلا در منزل به نت دسترسی ندارم الانم دارم از توی دفتر اموزش هارو ادامه میدم!!!!خخخخ :D :ph34r: :lol:

خب بریم به سراغ اموزش ها .......من توی این اموزش میخوام طریقه ی نصب flash و archive manager واموزش فعال سازی صدا وقتی os بالا میاد رو میگم.....

خب اول بهتون طریقه ی فعال سازی صدا رو اموزش میدم

اول دستور زیر رو تایپ کنین و بعد از نصب بسته به سوالاتی که کیپرسه جواب منفی بدین.....

root@kali:apt-get install alsa-utils -y

بعد از نصب مسیر زیر رو دنبال کنین و از داخل system setting گزینه sound رو انتخاب کنین

applications>>>>systemtools>>>preferences>>systemsetting>>sound

ودر مقابل ولوم تنظیم صدا گزینه ی outout volume را بر روی on قرار دهیدو....تمام :D

ولی اگر با ارور روبه رو مواجه شدین دستور زیر رو تایپ کنین>>>>A[WARN]pulse audio  configured for per user session

root@kali: vi /etc/defalt/pulseaudio

PULSEAUDIO_SYSTEM_START=0

TO:A# 

PULSEAUDIO_SYSTEM_START=1

خب حالا بریم به سراغ نصب flash

یکی از روش های نصب فلش به کمک مخزنه که با کمک دستور زیر میتونین اونرو نصب کنین

root@kali:apt-get install flashplugin-nonfree

root@kali:update-flashplugin-nonfree --install

و روش دیگه هم اینه که جدید ترین نسخه ی اونرو دان کنین ونصب کنین

root@kali: tar -xzvf install_flash_player_11_linux.x86_64.tar.gz

root@kali: cp libflashplayer.so  /usr/lib/mozilla/plugins/a

و تمام ;)

:o یادم رفت نصب archive manager

این نرم افزار همون وینرار خودمون توی ویندوزه که کار باهاشم راحته

دستور تایپ کنین تا نصب بشه...

root@kali:apt-get install unrar unace rar unrar p7zip zip unzip p7zip-full p7zip-rar file-roller -y

خب برای استفاده هم از مسیر زیر اقدام کنین

applications>>>>Accessories>>>Archive Manager

خب امیدوارم که از اموزش ها خوشتون بیاد : فعلا وقت سر خاروندن ندارم ولی به مهض اینکه امتهانات پایان ترمم تموم شه میام خدمتتون.....

لینک به دیدگاه

خب چون که خیلی از دوستان به دستورات لینوکس مسلط نیستن و کار با اینها براشون سخته گفتم

که یه پیشنهاد هم براشون بزارم بد نباشه..... :rolleyes:

دوستان از از محیط برنامه های گرافیکی استفاده کنن (همون GUI خودمونه)....که کمتر اشتباه کنند وقتی که دارن بسته ها رو

مدیریت میکنن  :D 

نرم افزار های گرافیکیه زیادی توی لینوکس برای این کار داریم که از بهترین های اونها رو میتونم SYNAPTIC و

SOFTWARE CENTER نام ببرم...

برای نصب SOFTWARE CENTER از دستورات زیر پیروی کنین..

apt-get install software-center

بعدش ازتون میپرسه که ایا میخواین ادامه بدین؟؟؟که شمام میگین بله!!! با اینتر زدن و یا تایپ دستور زیر

Do you want to continue [Y/n] ? Y

خب صبر کنین که دان و نصب بشه و بعدشم میتونین از مسیر موجود توی Applications ازش استفاده کنین

Applications >System Tools >Administration >Software Center

خب این اموزش بهتون 1000 درصد کمک میکنه که خودتون رو راضی کنین که از ویندوز دل بکنین و به خوانواده ی لینوکس هم سلامی عرض کنین..... :D :lol:

خب نصب SYNAPTIC هم به همین صورته پس نیازی به توضیح نسیت!!!

لینک به دیدگاه

همونطوری که بهتون قول داده بودم  سعی میکنم که اموزش ها به صورت تصویری باشه تا احتمال به

مشکل خوردنتون کمتر بشه..... :D

خب توی این فایل pdf که براتون ضمیمه کردم  نصب ابزار های ماشین مجازی روی کالی لینوکس

روبه صورت کامل و با تصویر به صورت جزءبه جزء و با تصویر بهتون اموزش میدم که اصلا به

مشکل نخورین ولی اگر به مشکل خوردین بهم پیام خصوصی بدین تا من در خدمتتون باشم

تشکر هم فراموش نشود هر چه استقبال ها بیشتر باشد اموزش هایی بهتر

و جدید تر با شما به اشتراک خواهم داد

پسورد فایــل : guardiran.org

GUARD IRAN SECURITY.rar

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شبکه های اجتماعی

• اضافه کردن...