رفتن به مطلب

به چالش کشیده شدن تلفن هوشمند balack fhone در کنفرانس بلک هت


majid051
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

به چالش کشیده شدن امنیت تلفن هوشمند Blackphone در کنفرانس بلک هت

تلفن هوشمند فوق امن Blackphone که از مدتی پیش ساخت آن توسط یک تیم خبره‌ی امنیتی آغاز شد، و به عنوان اولین تلفن همراهی که حریم شخصی و امنیت را اولویت اول محصول قرار داده بود شناخته می‌شد، در کنفرانس بلک‌هت به چالش کشیده شده است.، تیم سازنده‌ی تلفن همراه Blackphone با استفاده از فناوری ارتباطات رمزشده‌ی Silent Circle و به کمک شرکت اسپانیایی Geeksphone که تولید‌کننده‌ی تلفن‌های همراه خاص است، یک نسخه‌ی جدید از اندروید به نام PrivatOS ایجاد کرد که بسیاری از نرم‌افزار امنیتی به صورت پیش‌فرض در آن نصب شده است، و به همین دلیل امنیت ان تا حد قابل قبولی به نظر تضمین‌شده بود.

اما یک محقق امنیتی که در توییتر با حساب کاربی TeamAndIRC فعالیت می‌کند، در کنفرانس بلک‌هت نشان داد که بدون نیاز به باز کردن قفل دستگاه تنها ۵ دقیقه زمان نیاز دارد تا کنترل دستگاه را در حالت root در دست بگیرد.

تاکنون جزییات دقیق حمله که به صورت عمومی منتشر نشده است، چون ممکن است آسیب‌پذیری‌هایی مورد سوء‌استفاده قرار گرفته باشد که در نسخه‌های معمول اندروید نیز موجود است، ولی مسئله این است که امن‌ترین تلفن همراه اندرویدی نیز ویژگی‌های آسیب‌پذیری را از اندروید به ارث برده است.

آیا محققان بالاخره موفق می‌شوند یک تلفن همراه هوشمند که در مقابل جاسوسی‌های NSA و گوگل امن است را تولید کنند؟

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شرکت گاردایران

پردازشگران ایمن داده ي آدلان

شماره ثبت: 9438

شبکه های اجتماعی

 

نمادها

logo.aspx?id=56084&Code=ybjZVyBlXag5cNRv logo-samandehi

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

فعالیت شما در این انجمن به منزله تایید قوانین انجمن میباشد! شرایط استفاده