رفتن به مطلب
انجمن تیم امنیتی گارد ایران

راهنمایی درباره برنامه نویسی

ارسال های توصیه شده

سلام امروز سوالم نه در مورد هک سایته و ن در مورد هک چیزه دیگه ای .

امروز یه مشاوره از عزیزانی که برنامه نویس هستند یا استاد های عزیزی که بالاخره این راه رو رفتن میخواستم سال بعد باید یه رشته از دانشگاه رو بگیرم و همون رو ادامه بدم میواخم درباره برنامه نویسی بدونم .

و اینکه اگر این رشته رو بگیرم به نظرتون میتونم در زمینه اش موفق باشم یکی از دوستام میگفت بعضیا ذاتی برنامه نویس هستن و میتونن خیلی راحت مسئله رو بدون مشکل حل کنن و واسه اون مشکل راه حل بدن و بعضیا هم با تلاش .

یه کم توضیح بدین و راهنماییم کنین . خودم که از کد نویسی خیلی خیلی خوشم اومد و واقعا هم لذت داشت وقتی کد نویسی میکردم .(منظورم HTML ، CSS ، ) هست.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام و درود

کلا تو دانشگاه چیزه بدرد بخور یاد نمیدن فقط به شما سر نخ میدن که اون دیگه بستگی به خودت داره که چقدر توش پیشرفت کنی

به ما که تو مقطع کاردانی html/css گفتن تو کارشناسی خیلی ترکوندن  تا javascript جلو رفتیم :D

که اگر همه اینارو جمع کنی 20% برنامه نویسی تحت وب نمیشه :)

شما هم به نظر من برو سمت Java و PHP

هر کاری با تلاش و پشتکار امکان پذیره

موفق باشد

لینک به دیدگاه

سلام امروز سوالم نه در مورد هک سایته و ن در مورد هک چیزه دیگه ای .

امروز یه مشاوره از عزیزانی که برنامه نویس هستند یا استاد های عزیزی که بالاخره این راه رو رفتن میخواستم سال بعد باید یه رشته از دانشگاه رو بگیرم و همون رو ادامه بدم میواخم درباره برنامه نویسی بدونم .

و اینکه اگر این رشته رو بگیرم به نظرتون میتونم در زمینه اش موفق باشم یکی از دوستام میگفت بعضیا ذاتی برنامه نویس هستن و میتونن خیلی راحت مسئله رو بدون مشکل حل کنن و واسه اون مشکل راه حل بدن و بعضیا هم با تلاش .

یه کم توضیح بدین و راهنماییم کنین . خودم که از کد نویسی خیلی خیلی خوشم اومد و واقعا هم لذت داشت وقتی کد نویسی میکردم .(منظورم HTML ، CSS ، ) هست.

سلام. اول باید ببینید علاقه خودتان چیست ؟ می خواهید برنامه نویس باشید یا مدیر شبکه

شما اگه علاقه به برنامه نویسی دارین ادامه بدین 100% موفق خواهید شد . اگر علاقه و ... را کنار بگذاریم و صرفا با دید بیزنس به این قضیه نگاه کنید در صورت اخذ مدارک برنامه نویسی ، به راحتی چه در ایران و چه در خارج از کشور کار پیدا می کنید

البته من هیچکدام از این مدارک را  ندارم ، ولی در هر دو مورد فعالیت کرده ام :D

بد نیست کمی در مورد برنامه نویسی بدونید چندتا لینک بنده میدم بیشتر با این کار اشنا بشید

http://www.zoomit.ir/2015/6/30/21615/advantage-of-learning-how-to-code/

http://zatkhahi.ir/node/9

موفق باشید

لینک به دیدگاه

ممنون از دوستان و همین طور MRSEZAR عزیز کمک خوبی بود .

گفتین مدیر شبکه اونم دوست دارم بخونم ولی بیشتر برنامه نویسی به زبان های سطح بالا مد نظرم بود . خوب به هر حال اطلاعات خوبی دادین و یه سوال دیگه خیلی زحمتتون دادم آخه یکی از دبیرهای عزیز مون گفتند اگه میخوای بیشتر بدونی برو از اهلش بپرس من هم گفتم از عزیزان تیم گارد ایران بپرسم .

برنامه نویسی علم الگوریتم ، ریاضیات و حل مسئله است من با اولی مشکلی ندارم و با دومی هم نه زیاد خودم رشته ام ریاضی هست ولی بیشتر به خاطر فیزیکش بود ولی سومی کمی مشکل دارم من یه مثال میزنم مثلا من به یه مشکل بر خوردم و برای حل اون مشکل راه هایی مختلف پیش روم هست درسته چطور میتونم بفهم کدوم راه منو سریعتر به جواب میرسونه فرض کنیم مشکل هم پیچیده است و اینکه برای حل مسئله باید دایره اطلاعات آدم وسیع باشه برای حل اون مشکل که اینم یه مسئله دیگست .

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز و مرسی از اینکه درباره آینده خودت داری تحقیق می کنی تا بهترین راه رو انتخاب کنی.

من به عنوان کسی که یازده ساله با انواع و اقسام زبان های برنامه نویسی کار کردم و تجربیات مشابهی رو در دوره دبیرستان با شما داشتم بهت پیشنهاد می کنم که اگه به دنبال یه رشته هستی که تو رو به چالش بکشه و بزرگت کنه اون رشته تنها برنامه نویسی هست.

اگه بخواهم که چند توصیه بهت داشته باشم

توصیه اول : اصلا قید دانشگاه و کلاس و کتاب های فارسی و ... رو برای یادگیری بزن! چون هیچی نشونت نمیدن هیچ ، طوری گمراهت میکنن که چند سال عقب بیفتی ! البته زمان ما که اینطوری بود

توصیه دوم : اینترنت داری ، زبان انگلیسی بلدی ؟ خب حالا شروع کن

توصیه سوم : میخواد وقتی باشه که خودت یه ui خفن رو پیاده کردی یا نه سوکت زده باشی و کلی داده رو در امن ترین حالت ممکن منتقل کنی یا نه خفن ترین گیم پلی ممکن رو تو خفن ترین بازی ممکن پیاده کرده باشی یا حتی خفن ترین معماهای ریاضی فیزیک نجوم  و ... رو شبیه سازی کرده باشی هیچوقت و نه هیچوقت و نه هیچوقت توی برنامه نویسی خودت رو از کسی بالاتر نبین!

توصیه چهارم : من باشم برای شروع با یه زبان اسکریپتی مثل python و یه زبان کامل مثل java شروع می کنم و سعی میکنم با این ها به نحو احسن یاد بگیرم و مسائلمو حل کنم. البته احترام کاملا برای ++C/C محفوظه و توصیه میشه اما اگه واقعا آدم عجولی هستی برای شروع کاری با هاش نداشته باش.دور vb  و pascal  و ... رو هم خط بکش

لینک به دیدگاه

با سلام.

ممنون از دوست عزیز ashkan_203 که خیلی قشنگ توضیح دادند.

خب برای شروع برنامه نویسی اول باید بدونی که برای چه میخوای برنامه بنویسی!!چون هر زبان عیب ها و خوبی های خودش رو داره.

مثلا زبان پایتون برای اسکریپت نویسی خیلی خوبه اما برای GUI زیاد توصیه نمیشه.

برای GUI بهتره از زبان C# استفاده کنی که خودش یه عیب داره!! عیبش اینه که فقط تو ویندوز اجرا میشه :blink:

به نظر من اول از پایتون شروع کن چون در قبال آسونیش قوی هم هست و روی همه سیستم عامل ها اجرا میشه :rolleyes:

امیدوارم کمکت کرده باشم :wub:

لینک به دیدگاه

واقعا جای تشکر از دوستان عزیز داره راهنمایی های خوبی می کنین توصیه هاتون رو یادم میمونه من اگر رشته اش رو دانشگاه بخونم و حداقل مدرکش رو بگیرم ولی جدای از دانشگاه خودم دنبالش باشم و سخت تلاش کنم خوبه ؟

پایتون و جاوا و همین طور سی شارپ   ممنون در مورد perl چی دوستان اون هم واسه شروع خوبه ؟ و الگوریتم نویسی رو هم که باید یاد بگیرم .

و اینکه در مورد برنامه نویسی مخرب چی به نظرتون اون رو میتونم بخونم بعد از یاد گیری زبان های دیگه؟

ui چیه ؟

لینک به دیدگاه

ui مخفف user interface همون رابط کاربریه

اینکه دانشگاه کامپیوتر بخونی خوبه اما برای برنامه نویس شدن باید به هیچ کلاس و کتاب و شخصی اکتفا نکنی.

من توصیه هام درباره زبان هایی که انتخاب کردم رو بصورت عمومی گفتم و طبعا اگه شما بخوای برای هر سیستم عامل یا پلت فرم های متنوع برنامه بنویسی ممکنه گزینه های دیگری داشته باشی.

درباره پرل متاسفانه چون کار نکردم نمیتونم جواب درستی به شما بدم.

اگه مثل همیشه بحثی راجع به مقایسه c#  و java شروع نشه و دوستان با تعصب دعوا نکنن میخوام بگم که من برآیند امکانات و قابلیت های این دو زبان رو به سمت java  می بینم و تا وقتی java هست به کسی پیشنهاد نمی کنم دنبال c# بره.خصوصا که این روزا برنامه نویسی اندروید تو ایران خیلی درآمد زا شده و برنامه های اندروید هم با جاوا نوشته میشن

اگه نمیخوای دو تا زبان python و java رو با هم شروع کنی اول python رو یاد بگیر. البته برای GUI هم ابزارهای زیادی داره و اگه اشتباه نکنم qt هم یه نسخه برای این کار به اسم pyQt داره .

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شبکه های اجتماعی

• اضافه کردن...