رفتن به مطلب

هک بزرگترین بانک امریکایی!!


tomy tailor
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۳
 
هکرها با حمله به بانک جی.پی مورگان امریکا نه تنها اطلاعات ۷۶ میلیون مشتری را به سرقت بردند بلکه ۷ میلیون حساب بانکی تجاری را نیز هک کردند.
به گزارش افکارنیوز، در سال هایی نه چندان دور، سارقان به اعمالی مانند کیف قاپی، ربودن کیف و ... برای به دست آوردن پول دست می زدند اما در سال های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی، دزدی ها نیز رنگ و بوی تازه ای به خود گرفته اند و سرقت های معمولی جای خود را به سرقت های امنیتی و سایبری داده اند که نه تنها می توانند اطلاعات مشتریان را مورد سرقت قرار دهند بلکه حساب های مالی آنها را نیز هک کنند.

بانک جی.پی مورگان یکی از مهمترین و همینطور بزرگترین بانک امریکا اعلام کرد که مورد هجوم هکرها قرار گرفته و اطلاعات ۷۶ میلیون حساب بانکی و همینطور ۷ میلیون حساب بانکی تجاری نیز مورد تعرض هکرها قرار گرفته است.

یکی از مقامات عالی رتبه این بانک گفت:" اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی، شماره تلفن، آدرس های الکترونیکی، شغل و اطلاعات شخصی اشخاصی که در این بانک حساب داشتند، هک شده است. اما سایر اطلاعات کاربران مانند میزان موجودی حساب ها، رمز ورودی، همینطور کد مشتری از دست هکرها محفوظ مانده است."

مقامات بانک جی پی مورگان اعلام کرده اند که در ماه اوت نیز با حمله هکرها به هفت شعبه خود مواجه شده بودند که از اف بی آی و پلیس امنیتی درخواست کمک کرده و آنها در حال بررسی حملات سایبری بوده اند. این موضوع در حالی مطرح می شود که در چند سال اخیر ، سازمان های مختلف امریکایی از جمله بانک ها، بخش مخابرات و حتی وزارت دفاع این کشور نیز با حملات گسترده هکرها مواجه شده اند.
منبع :افکار نیوز 
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شرکت گاردایران

پردازشگران ایمن داده ي آدلان

شماره ثبت: 9438

شبکه های اجتماعی

 

نمادها

logo.aspx?id=56084&Code=ybjZVyBlXag5cNRv logo-samandehi

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

فعالیت شما در این انجمن به منزله تایید قوانین انجمن میباشد! شرایط استفاده