رفتن به مطلب
انجمن تیم امنیتی گارد ایران

راهنمایی های مهم در رابطه با ورود به دنیای هک و امنیت

moji.vampire18
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

با سلام دوست عزیز

شرمنده من یه ذره انتفاد میکم

1)اول اینکه بگم ورود به دنیای واقعی هک الزاما به زبان انگلیسی احتیاج داره

پ: این چنین هم نیس لارم لازمم نیس

2)

زبان های برنامه نویسی که پیشنهاد میشود به ترتیب(طبق تحقیقات اخیر ):

1. زبان پایتون

2. زبان جاوا

3. زبان C و C++

4. perl

5.bash

پ: درمورد برنامه نویسی بنده دوستی دارم که هرچی من تو اوپن سورس مینویسم ایشون میتونن برا ویندوز با سی شارپم بنویسن

راستی من پایتون خیلی خیلی دوس دارم ودارم اسلاید های پایتون برای پنتست رو اماده میکنم

اما تو رده 4 هس نه اول

3)زبان چهارم زیاد زبان مهمی نیست ولی یادگرفتن اون هم اشتباه یا وقت تلف کردن نیست چرا که خیلی از هکر ها ابزار های امنیتی خود را با این زبان مینویسند

پ: درسته اما برنامه اولیه ما که تو کالی هم هس اولش با پرل بود وب اسپلویت

4)لازم نیست حتما شما c++ را تا اخر بخوانید

پ: کاملا غلطه

چرا میگم

1)این برنامه نیازی به فرم ورک خاصی نداره الانه تو بزرکترین شرکت ها رفتن رو این

چرا چون تو همه سیستم عامل ها اجرا میشه بدون نصب چیز خاصی بطور مثال یه اسبیلر یا یک رات خیلی قوی انشاالله تو اینده ای نچندان دور پابلیکش میکنم

وچنتا چیز دیکه

5)زبان پایتون و c++ و همچنین جاوا توصیه میشه که دنبالش برین .

پ: شک نکنین

6)برای هکر شدن دوره های برنامه نویسی -زبان انگلیسی- علاقه-دوره های شبکه - مفاهیم کامپیوتری -کار با ابزار های امنیتی-استفاده از سیستم عامل های مخصوص امنیت 100 درصد الزامیه.

پ::اولی زیادم مهم نیس ولی خوبه در اول شما باید بدونید که برنامه نویس میشین یا هکر چون یه برنامه مثل بش یا روبی نیاز کامل تونو تو لینوکس برطرف میکنه برا ویندوزم سی++

پ:زبان نمیگم زیاد خوب نیس اما همون که بتونین درهمبرهم بدونید بسه

پ:علاقه 100%%%%%

پ:به ترتیب میشه

علاقه

مفاهیم کامپیوتری

دوره های شبکه نه همش همون نتورک پلاس بسه

زبان انگلیسی طی دوره خود بخود میفهمین چون با مفهوم ها اشنا میشین

سیستم عامل

کار با ابزار های امنیتی خوبه چون بلد نباشی که هکر نیستی راستش خدایی من با اکانیتیکس تازه اشنا شدم چون من از یه چیز دیکه استفاده میکنم

7)استفاده از سیستم عامل های مخصوص امنیت 100 درصد الزامیه.

نه نیازی نیس

شما اکه با سیستم عامل خوب کنار بیاین میتونین نیازتونو کامل برطرف کنین

یه مثال : فرض کن تویجایی هستی و به سیستم عامل های مخصوص امنیت دسرسی نداری اونوقت چی

ویندوزو همه بلدن لینوکسم باهاش کنار بیای خوبه من دوره plic1رو میذارم اینجا فعلا مشفول کاریم

اخ خسته شدم نوشتم

باز ممنون از دوست خوبم

راستی من لپ تاپم کیبورد فارسی نداره اگه غلط املایی داشتم ببخشید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

در مورد پاسخ به اولین انتقاد:

دوست عزیز ممنون

اما توجه کنید این حرف بنده نیست خیلی از متخصص کار های امنیت این مولفه رو اولین مورد تو بحث میدونن و اینکه شما  همین اصطلاحات فریم ورک و اسپیلر و .. رو بکار میبرین حتما متوجه شدید که این ها لغات انگلیسی اند!! درسته؟؟!! شما در ارتباط با هکر ها دیدن فایل های اموزشی اون ها خواندن و درک اسکریپت ها به زبان انگلیسی احتیاج دارید و عنایت داشته باشید که عرض کردم در حد اکتفا .  شما که پاتون کار هستید باید بدانید که بسیاری از کلید واژه ها و متد ها و attrubutes ها کاملا در زبان انگلیسی معنا دارند . مسلما کسی که در حد اکتفا بلد باشه کارش بهتر و دقیقتر راه میوفته (باز هم تاکیید میکنم که نوشتم در حد اکتفا!) - کتاب های انگلیسی بهترین منبع اموزش هستند حالا فرض کنید ما بلد نیستیم خب به نظر شما چجوری کار رو پیش ببریم؟؟ با کتابهای فارسی که خوب هم ترجمه نشدند؟

دومی:

ببیندی هر زبان خصیصه خودشو داره اینکه شما متن باز مینویسید دوستتون با c همونارو برا ویندوزم مینویسه درست اما ربطی به مبحث نداشت این لیست هم ربطی به امار ها codeeval یا githut یا هر سرویس ایندکس که برا امار امتیاز بندی و انالیز منبع هاست نداره! در حقیقت ما نخواستیم رتبه بندی کنیم! فقط بر اساس تجربه های متخصصین امنیت این لیستو تهیه کردیم . تا افراد یواش یواش جلو برند . طبیعیه کسی که از زبان های نسبتا ساده شروع کنه مسلما تو کد نویسی با زبان های گسترده کارش جلو میوفته (نمونه تایید این حرف : اقای jeff  در کتاب writing idiomatic python تمام متد های پایتون رو با متد های کد نویسی زبان های دیگر مقایسه کرده ) پس این لیست برای شروع از ابتداست نه گرفتن امار و امتیاز بندی زبان ها!

در مورد perl:

دوست من بنده در متن خود گفتم که خیلی از هکر ها ابزار های خودشون رو با پرل میسازند که شما فرمودین درسته ولی همین ابزار .... خب فکر نمیکینم مفهوم این متن من با انتقاد شما مغایرت داشته باشه! نه؟

در مورد 4:

این صحبت اصلا از من نیست (مهندس عظیم زاده و حمید رضا نیک خواه همچنین بهروز کمالیان از اساتید برجسته این حرف رو تایید کردند) چرا که حتما نباید روی یک زبان مچ کرد نه؟؟؟ و شما اصلا متوجه نشدید که بنده عرض کردم 'شما اول روی زبان ها تحقیق انجام بدید روی اون ها کار کنید و ببینید کدامیک برای شما و سطحتان مناسب هست.' خب پس یعنی ممکنه هر کس این زبانو دوست نداشته باشه حالا چه باهاش ویندوز بشه ساخت یا موشک! منظور جمله هم علاقه و استعداد بود!

5:

شما که برنامه نویسی چرا؟؟؟ اول کلی صحبت از خوبیاش بعد گفتن این جمله: اولی زیاد مهم نیست !!!! ... صد در صد اهمیت داره الان میگید یه برنامه بش نیازتو برطرف میکنه به نظر بنده که برنامه بش خودش خودشو به وجود نیاورده

در هم برهم بودن زبان هم نظری ندارم -- در کل کسی نیست که تمام حرف ها و کلمه های زبان بیگانه رو کاملا بلد باشه همچنین که گفتم در حد اکتفا پس همون در هم برهم هم تا حدی شامل میشه!

7:

دووست عزیز اون 100 درصد الزامی برای کل جمله بود نه فقط این تیکه!

سیستم عامل مخصوص امنیت همون لینوکسه و امثالهم !!!

اما نکته اخر:

دوره Network+ همراه  mcsa cissp ccna  معنای جامع میگیره امیدوارم در این مورد از متخصصین سوال بفرمایین!

سلام

من نصبت به تجربیاتم گفتم

بابا متخصص من نسلیم شدم :D

اما من بهروز کمالیان استاد نمیشناسم به شخصه

چون تو اولین رونمایی فایروالش دهنشو ...کردیم سال فک کنم 89بودسایتشم 2 روز دیفیس روش بود

باز ممنون از شما که کامل همرو راهنمایی کردین

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شبکه های اجتماعی

• اضافه کردن...