رفتن به مطلب
انجمن تیم امنیتی گارد ایران

حمله به وبسایت راشاتودی


Mr_007
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

خبرگزاری اسپوتنیک (Sputnik) روسیه در گزارش خود از حمله به وب سایت خبری راشاتودی خبر داد. گزارش ها حاکی از آن است که هیچ گونه آسیبی به سرور اصلی خبرگزاری وارد نشده است.

هکرها برای اجرای این حمله بارها و بارها با دقت زیرساخت های شبکه و مکانیزم های امنیتی آن را مورد بررسی قرار دادند. کارشناسان امنیتی پس از اتمام این حمله به بررسی فعالیت حمله پرداختند و در ادامه تحقیقات خود اعلام کردند که حمله صورت گرفته از حملات مخرب برای زیرساخت های شبکه ای به شمار نمی رود.

حمله صورت گرفته روی وب سایت این خبرگزاری در دو بخش راه اندازی و اجرا شد که در بخش اول این حمله، مرکز اطلاعات آمریکا و اروپا شبکه مورد هجوم هکرها قرار گرفت. در بخش دوم این حمله نیز، بخش مرکزی اطلاعات مسکو شبکه مورد هجوم قرار گرفت. این حمله تا ساعت 2:20 بامداد ادامه داشت. کارشناسان معتقدند که حمله صورت گرفته روی سخت افزار سرور تأثیرات منفی نداشته است اما روی ظرفیت ترافیک اطلاعات تأثیر قابل توجهی اعمال کرده است.

از این حمله به عنوان اولین حمله زیرساخت های رسانه ای یاد نمی شود. وب سایت این شبکه پیش از این، بارها و بارها مورد هجوم حملات سایبری قرارگرفته که یکی از قدرتمندترین حملات صورت گرفته روی وب سایت این خبرگزاری در 18 فوریه 2013 انجام شد. در پی آن حمله، وب سایت شبکه حدود شش ساعت از دسترس خارج شد. همچنین در سال 2012 بخش های انگلیسی و اسپانیایی راشاتودی در سال 2012 نیز مورد هجوم هکرها قرار گرفت. بررسی ها نشان می دهد حملات صورت گرفته سال های اخیر توسط گروه هکری AntiLeaks روی زیرساخت ها این شبکه خبری صورت گرفته است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شبکه های اجتماعی

×
×
  • اضافه کردن...