رفتن به مطلب
انجمن تیم امنیتی گارد ایران

mhdei1380
 اشتراک گذاری

ارسال های توصیه شده

 جمعی از هکرهای یک گروه ناشناس، سرورهای آژانس مبارزه جهانی با دوپینگ و دادگاه داوری ورزشی را مورد هجوم قرار دادند.

گروه هکری ناشناس، برای اولین بار فعالیت مخرب خود را روی سرورهای دادگاه ورزشی (TAS) شروع کرد. پس از این اقدام، گروه هکری نام برده یک رونوشت از اطلاعات موجود در پایگاه داده سرور نام برده را به سرقت بردند. لازم به ذکر است که داده های کارکنان در این حملات مورد سرقت قرار نگرفته اند.

کارشناسان معتقدند که تا به حال هیچ گونه از اطلاعات به سرقت رفته این وب سایت منتشر نشده اند، اما این در حالی است که مگی دوراند (Maggie Durand)، سخنگوی آژانس مبارزه جهانی ضد دوپینگ المپیک (WADA) ریو 2016، گفت اطلاعات به سرقت رفته توسط این گروه هکری منتشرشده است؛ همچنین در ادامه اعلام کرد اسناد مربوط به تست های گرفته شده از ورزشکاران برای مشخص شدن نمونه دوپینگ آن ها در این حمله از دید مهاجمان در امان بوده اند.

چندی پیش گروه هکری نام برده شروع به راه اندازی یک کمپین گسترده علیه دولت و کمیته المپیک برزیل کرد، پس از این اقدامات گروه ناشناس مدعی شد که با استفاده از این کمپین موفق به ایجاد حمله اختلال سرویس توزیع شده (DDOS) در زیرساخت های کمیته المپیک شده است. 

امروزه با توجه به زمان برگزاری المپیک، مهاجمان با هدف قرار دادن وب سایت ها و زیرساخت های ورزشی برزیل، فعالیت مخرب خود را پیش می برند. همچنین حمله به وب سایت های کمیته ضد دوپینگ و دادگاه ورزشی به عنوان یکی از منحصربه فردترین حملات اختلال سرویس توزیع شده توسط این گروه هکری علیه زیرساخت های ورزشی به شمار می روند.

منبع: سایبربان

 
 

 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شبکه های اجتماعی

×
×
  • اضافه کردن...