discord icon
سرور دیسکورد گاردایران
mownten

افزونه تقلبی کروم توانست 37 هزار کاربر را فریب دهد

پست های پیشنهاد شده

 بر اساس گزارش ها یک نسخه تقلبی از افزونه «AdBlock Plus» کروم توانسته به وب استور رسمی گوگل نفوذ کند و حدود 37 هزار نفر از کاربران نیز آن را دانلود کرده اند.

پس از این اتفاق کارشناسان امنیتی نسبت به نفوذ افزونه های تقلبی به این فروشگاه مختلف هشدار داده اند. این مساله ممکن است کاربرانی را که نسبت به اطلاعات توسعه دهندگان چندانی توجهی نمی کنند با مشکلات جدی مواجه کند.

«اد-بلاک ها» به طور خودکار تبلیغات سایت ها را بلاک کرده و مخاطب راحت تر می تواند به وب گردی خود بپردازد. افزونه اصلی توسط «adblockplus.org» توسعه داده شده و حدود 10 میلیون نفر از آن استفاده می کنند. هنوز اطلاعات دقیقی از انتشار دهندگان نسخه تقلبی یا تهدیداتی که ممکن است متوجه سیستم های آلوده کند منتشر نشده است.

چند ماه پیش نیز هکرها باهدف قرار دادن نرم افزارهای خود گوگل با ارسال انبوه یک فایل Google Docs آلوده به ایمیل کاربران به دنبال دستیابی به آدرس ایمیل های آنها بودند. پس از این حمله گوگل اعلام کرد که برای جلوگیری از تکرار چنین وقایعی تلاش خواهد کرد.

نمونه ای از ایمیل آلوده ی ارسالی از Google Docs

 alalam_636296676902914408_25f_4x3.jpg

گوگل همیشه با مشکل افزونه های مخرب مواجه بوده است. این شرکت در سال 2015 اعلام کرد که به منظور افزایش امنیت به کاربران ویندوز و مک اجازه دانلود افزونه های خارج از وب استور را نمی دهد. همین سیاست باعث کاهش 75 درصدی نصب افزونه های ناخواسته در ویندوز شد.

با این حال هنوز هم شاهد انتشار نسخه های جعلی و آلوده در سطح وسیع هستیم و مشخص است که اقدامات گوگل در این زمینه کافی نبوده است.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری