discord icon
سرور دیسکورد گاردایران

پست های پیشنهاد شده

با سلام خدمت اساتید محترم.

یه سوال داشتم و اونم اینکه بنده در خیلی جاها که درباره هک نوشتن  مشاهده کردم یکی از روش ها بوسیله مهندسی اجتماعی هست.

من مفهوم مهندسی اجتماعی رو نمیدونم و اینکه مهندسی اجتماعی به چه روشی میگن و از چه ابزارهایی استفاده میکنن؟؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در ۱ ساعت قبل، Evil_Dead گفته است :

با سلام خدمت اساتید محترم.

یه سوال داشتم و اونم اینکه بنده در خیلی جاها که درباره هک نوشتن  مشاهده کردم یکی از روش ها بوسیله مهندسی اجتماعی هست.

من مفهوم مهندسی اجتماعی رو نمیدونم و اینکه مهندسی اجتماعی به چه روشی میگن و از چه ابزارهایی استفاده میکنن؟؟

با سلام خدمت دوستان عزیز

از قدیم گفتن هر چه با من کرد ان آشنا کرد. این مصرع میتونه بیانگر نحوه ی استفاده از مهندسی اجتماعی و ترفند های اون باشه.

همونطور که میدونید ما در زمان هک هر نوع تارگت نهایتا با یک انسان طرفیم و توی تعامل ما با اون شخص هست که از مهندسی اجتماعی استفاده میشه؛ و با توجه به میزان اطلاعات و وسواس امنیتی ای که داره، قدرت نفوذ ما هم کم و زیاد میشه. 

ما قبل از آغاز هر حمله ای نیاز مهندسی اجتماعی داریم. شاید یکی از تخصصی ترین بخش های هک یک سازمان بزرگ هم مهندسی اجتماعی باشه (که بخش هایی از اون رو توی فیلم های سینمایی میبینی).

مهندسی اجتماعی با توجه به نوع حمله ای که داری یعنی اینکه یک جور حس اعتماد در قربانی (با ایجاد هر نوع رابطه ای که صلاح میدونی) برقرار کنی و بتونی بطور زیرکانه ای ازش اطلاعات بکشی بیرون و یا تحریکش کنی که یه اقداماتی رو انجام بده و بیفته توی تله.

برای آشنایی بیشتر چند تا لینک میذارم جهت مطالعه:

لینک 1

لینک 2

لینک 3

موفق باشید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری