رفتن به مطلب
انجمن تیم امنیتی گارد ایران

حمله arp cache poisoning

ارسال های توصیه شده

سلام دوباره

شرمنده پشت هم سوال می کنم بخدا عاشق حمله شبکه هستم اما میخوام به کمک شماها راه بیفتم کمکم کین

حمله arp cache poisoning چطوریه ؟ اساس حملش چجوریه ؟ یعنی چی ؟ یه توضیحی بدین که بفمم جی به جیه ؟ من فقط میدونم سمی میکنه هرجند نتورکم خیلی هم خوب نیست :D

اگه فیلم تو گارد ایران هست لیتک بدین نیاز بهش دارم دمتن گرم

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

نه عزیز مشکلی نیست و تا جایی که علم ما جوابگو باشه پاسخگو خواهیم بود

ابتدا موضوعی رو بابد عرض کنم و اینکه این عنوانی که شما برای پست خودتون انتخاب کردین اکثرا فکر می کنند دارین آموزش میدین پس لطف کنید سوالی رو با عنوانی مناسب مطرح بفرمایین .

زمانیکه یک سیستم با سیستم دیگری بخواد ارتباط برقرار کنه باید IP مربوط به host سیستمی که میخواد باهاش ارتباط برقرار کنه را بدونه و این روندی هست که بصورت آکادمیک باهاش آشنا هستیم ما با آن آشنا هستیم و در واقع سیستم باید برای دریافت و ارسال داده از  MAC Address استفاده کنه خوب این تا به اینجاش و حالا سیستم از کجا مک آدرس  سیستم های دیگه ای رو که بخواد از طریق شبکه باهاشون ارتباط برقرار کنه رو پیدا کنه و بفهمه که چیه ؟

جواب این سوال همونطور که می دونیم arp هست خوب حالا دوست عزیز آرپ پکار می کنه ؟

برای تبدیل آدرس های منطقی TCP/IP به آدرس های فیزیکی MAC کاربرد داره و حالا این چرخه ای که عرض کردم خدمتت یعنی تبدیل آدرس منطقی از طریق ارسال برادکست در داخل شبکه انجام می شه واینطوریه  که کامپیوتر فرستنده میاد و در داخل شبکه فریاد میزند که این آدرس IP مال کیه ؟ من آدرس مک تورو میخوام و  در اصل همین برادکستی که گفتم در داخل شبه ارسال میشه و همه ی اونا میشنون ودر آخر اون سیستمی که آدرس آیپی ارسال شده متعلق به اون باشه در جواب میادو آدرس MAC خودشو اعلام میکنه که من هستم و ما در این حمله arp cache poisoning میایم و اون اطلاعات قبلی که بدست آمده بود رو از بین می بریم و خودمونو جا می زنیم .

حقیقت امر خیر عزیز فیلمش در انجمن موجود نیست اما سعی می کنم بزودی فیلم آموزشی Arp Cache poisoning رو بطور کامل ضبط کنم و در انجمن قرار بدم .

شاید مطالب من سنگین باشه اما با دیدن فیلم بهتر دستتون میاد که مطلب چی به چیه و امیدوارم تونسته باشم مطلب رو رسونده باشم و توسط دستور زیر هم در وینوز همین الان میتونی امتحان کنین و جدول Arp خودتون رو ببینید :

arp -a

موفق باشین

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شبکه های اجتماعی

• اضافه کردن...