رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

 مدت هاست که برنامه های ارتباطی و شبکه های اجتماعی مورد توجه مجرمان سایبری قرار گرفته اند و روز به روز با محبوب تر شدنشان، کاربران بیشتری را نیز در معرض خطر قرار می دهند. برنامه ارتباطی واتس اپ، بار دیگر وسیله ای برای تهدید کاربران اینترنتی شده است.

آی تی اس ان (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات) به نقل از روابط عمومی شرکت ایمن رایانه پندار ، کلاهبرداران اینترنتی اینبار با سوء استفاده از نام شرکت آمازون و هدایت آنها به سمت یک لینک آلوده، تروجان مخربی را به تلفن همراه شان انتقال می دهند.

این تروجان جدید که در بین کارشناسان امنیتی به نام “Amazon Gift” شناخته می شود، از طریق ارسال پیام های جعلی و وعده های دروغین و در نهایت کلیک بر روی یک لینک آلوده، به سیستم کاربر منتقل می شود. در این حمله سایبری، مجرمان، کاربران را متقاعد به کلیک کردن روی لینک آلوده می سازند. اینگونه به مشترکان واتس اپ اعلام میشود که شرکت آمازون و واتس اپ در پروژه جدیدی به یکدیگر پیوسته اند و تعداد محدودی “کارت هدیه” را بعنوان جایزه ویژه برای مشترکان خود در نظر گرفته اند. سپس اعلام می شود که برای دریافت جایزه باید تعجیل کرده و روی لینک آلوده ای که در پایین متن نامه قرار گرفته شده کلیک کنند.

به گزارش پاندا سکیوریتی، این حقه بصورت گسترده ای در قاره آسیا افزایش یافته و پیش بینی میشود که به سرعت کاربران بیشتری را در سراسر دنیا مورد هدف قرار دهد. در این حمله سایبری، مجرمان، کاربران را طوری تحریک می کنند تا هرچه سریعتر روی لینک آلوده کلیک شود، آنها با این وعده که تنها ۱۸ هزار کارت هدیه باقی مانده و به زودی پایان می یابد، کاربران را وسوسه می کنند.اما این جایزه تعیین شده چیزی به جز یک تروجان مخرب نیست که تلفن همراه کاربران را تحت تأثیر قرار می دهد. بنابراین پس از آلوده سازی سیستم، آنها را به یک شبکه آلوده دیگری که حملات متنوعی در آن اعمال می شود، هدایت می سازد.

پس کاربران باید هوشیار بوده و هر پیشنهادی که در شبکه های اجتماعی و خصوصاً برنامه ارتباطی واتس اپ، مبنی بر همکاری با شرکت آمازون و اهدای کارت هدیه دریافت می کنند را نا دیده گرفته و هرگز روی لینک نا شناخته کلیک نکنند.

 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شرکت گاردایران

پردازشگران ایمن داده ي آدلان

شماره ثبت: 9438

شبکه های اجتماعی

 

نمادها

logo.aspx?id=56084&Code=ybjZVyBlXag5cNRv logo-samandehi

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

فعالیت شما در این انجمن به منزله تایید قوانین انجمن میباشد! شرایط استفاده