رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

خبرگزاری مهر: موسسه تحقیقاتی آکامای در آخرین گزارش خود از بررسی وضعیت اینترنت در جهان، فهرست ۱۰ کشور دارای بیشترین مبدأ ترافیک حملات امنیتی سایبری را منتشر کرد. براساس گزارش موسسه تحقیقاتی آکامای، وضعیت ترافیک داده ها و اطلاعات جهان در سه ماه سوم سال ۲۰۱۴ و ترافیک حملات و سرعت اینترنت در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.

طبق این برآوردها، در طول سه ماه سوم سال ۲۰۱۴، آکامای مشاهده کرده است که ترافیک حملات اینترنتی از ۲۰۱ کشور نشات گرفته که این تعداد در سه ماه دوم سال ۲۰۱۴ حدود ۱۶۱ مورد بوده است.
در این فهرست کشور چین همچنان در مکان اول قرار دارد و مسوول تقریبا نیمی از حملات مشاهده شده بوده است و ترافیک حمله تولید شده توسط این کشور نزدیک به سه برابر ایالات متحده آمریکا است که ترافیک حملات آن نسبت به سه ماه دوم حدود ۲۵ درصد رشد داشته است.
طبق این بررسی ها دو کشور چین و ایالات متحده تنها کشورهای این فهرست هستند که بیش از ۱۰ درصد ترافیک حملات سایبری را در سه ماه سوم سال ۲۰۱۴ به خود اختصاص داده اند و سایر کشورها همگی کمتر از ۱۰ درصد هستند.
در میان سایر کشورهای این فهرست، تنها اندونزی است که شاهد کاهش ترافیک حملات سایبری در این بازه زمانی بوده و از ۱۵ درصد در سه ماه دوم به 9/ 1 درصد در سه ماه سوم سال ۲۰۱۴ میلادی رسیده است.
طبق برآوردهای به عمل آمده، تمرکز کلی ترافیک حملات اینترنتی مشاهده شده در دنیا در سه ماه سوم سال ۲۰۱۴ اندکی کاهش یافته و ۱۰ کشور برتر، مسوول بیش از ۸۲ درصد ترافیک حملات سایبری تولیدشده بوده اند که این میزان در سه ماه دوم سال ۲۰۱۴ حدود ۸۴ درصد اعلام شده بود.
در فهرست ۱۰ کشور مبدأ حملات اینترنتی بعد از چین و آمریکا، کشورهای تایوان، هند، روسیه، اندونزی، برزیل،
کره جنوبی، ترکیه و ونزوئلا مشاهده می شود.
در همین حال آکامای اعلام کرد: به دلیل کاهش درصد مشارکت اندونزی در تولید ترافیک حملات اینترنتی، تمرکز ترافیک حمله مشاهده شده از منطقه آسیا – اقیانوسیه در سومین سه ماهه سال ۲۰۱۴ کاهش داشته و از ۷۰ درصد در سه ماه گذشته، به ۶۴ درصد رسیده است. آمریکای شمالی منطقه بعدی دارای بیشترین تمرکز بوده و از ۱۴ درصد در سه ماهه قبلی به ۱۹ درصد در سه ماه سوم سال ۲۰۱۴ رسیده است. اروپا همچنان شاهد تمرکز حمله ۱۱ درصدی بوده و کمترین حجم حملات متعلق به آمریکای جنوبی و آفریقا بوده که به ترتیب ۵ و یک درصد ثبت شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

 اشتراک گذاری

انجمن تیم امنیتی گارد ایران

تیم امنیتی گارد ایران یک گروه مستقل است که قوانین آن با خط مشی جمهوری اسلامی ایران مغایرت ندارد. تیم امنیتی گارد ایران از سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد و هدف این تیم تامین امنیت سایت ها و سرورهای ایرانی است. تیم ما همیشه برای دفاع از مرزهای سایبری سرزمین عزیزمان ایران آماده است.

شرکت گاردایران

پردازشگران ایمن داده ي آدلان

شماره ثبت: 9438

شبکه های اجتماعی

 

نمادها

logo.aspx?id=56084&Code=ybjZVyBlXag5cNRv logo-samandehi

×
×
  • اضافه کردن...

اطلاعات مهم

فعالیت شما در این انجمن به منزله تایید قوانین انجمن میباشد! شرایط استفاده