discord icon
سرور دیسکورد گاردایران
PARSA_FUY

پایتون ۲ یا پایتون ۳ بهتر است؟

پست های پیشنهاد شده

شاید اگر شما هم از پایتون خوشتان آمده و دوست دارید آن را تجربه کنید به عنوان یک مبتدی این سوال در ذهن شما آمده است که :

“به عنوان یک مبتدی بهتر است که پایتون ۲ را یاد بگیرم یا پایتون ۳ ؟؟؟”

اصلا چه فرقی بین پایتون ۲ و پایتون ۳ است ؟

اما در مجموع : پایتون ۲٫۷ یک میراث است و پایتون ۳٫۳(و نسخه های بالاتر) زبان حال و آینده میباشد.

پایتون ۲ علیه پایتون ۳

ویکی پایتون به صورت عمیقی در مورد تفاوت پایتون ۲ و پایتون ۳ حرف زده و گفته هر کدام مزایای خودشان را دارند.

ولی واقعا به خودتان بستگی دارد که میخواهید به چه چیزی برسید.

اما در مجموع :پایتون ۲٫۷ یک میراث میباشد و پایتون ۳٫۳ زبان حال و آینده است.

تفاوت های ظریفی بین این دو وجود دارد اما میتوان گفت بزرگترین تفاوت آنها نحو استفاده از تابع print میباشد !!!

در پایتون ۲٫۷ :

print ‘hello world
در پایتون ۳٫۳ (به بالا):

(“print (“hello world

مهم : پایتون ۲ کتابخانه های بیشتری دارد

بعد از تفاوت در نحوه استفاده از تابع print تفاوت بعدی این است که بیشتر کتابخانه های پایتون از پایتون ۲ حمایت میکنند در حالی که از پایتون ۳ حمایت نمیکنند (مثل کتابخانه PyImage که فقط در پایتون ۲ کار میکند.)

چرا بعضی ها میگوند پایتون ۳ بهتر است ؟

اساسا به نظر میرسد که پایتون ۳ زبانی است که در آینده حضور دارد اما پایتون ۲ در حال حاضر دارای منابع آموزشی و اسناد بیشتری است.

به عنوان یک مبتدی کدام را بهتر است یاد بگیرم ؟

من مطمئنم اگر شما یک مبتدی باشید ،شبیه من، شما با خودتان فکر میکنید : “اومم! عالیه! اما کدام را یاد بگیرم بهتر است ؟”

زیرا وقتی شما در برنامه نویسی تازه کار هستید،شما هنوز سعی میکنید خودتان را گیج کنید!!

به طور عمیقی هیچ کدام از نسخه های زبان های برنامه نویسی تجزیه و تحلیل نشده است.

در حال حاضر یک نفر میتواند کار خود را با پایتون ۳ شروع کند،هر چه که نباشد زبانی است که در آینده میباشد….

با این حال من باور دارم کار عقلانی این است که شما شروع به یادگیری پایتون ۲ بکنید زیرا دلیل منطقی آن هم این است که منابع آموزشی و اسناد بیشتری برای یادگیری دارد که شما را در طول راه کمک میکند.

نتیجه گیری : پایتون ۲ برنده است …. البته در حال حاضر !

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چیزی به نام بهتر در ورژن پایتون ها وجود نداره . پایتون 2 از سال 2020 هیچ وقت اپدیت یا پشتیبانی نمیشه . برای همین تا چندسال اینده نامی از نسخ پایتون 2 وجود نخواهد داشت .

مثل اینکه بیاید و برید php 5 رو یاد بگیرید

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، mmj-sys گفته است :

چیزی به نام بهتر در ورژن پایتون ها وجود نداره . پایتون 2 از سال 2020 هیچ وقت اپدیت یا پشتیبانی نمیشه . برای همین تا چندسال اینده نامی از نسخ پایتون 2 وجود نخواهد داشت .

مثل اینکه بیاید و برید php 5 رو یاد بگیرید

در ۱ ساعت قبل، PARSA_FUY گفته است :

شاید اگر شما هم از پایتون خوشتان آمده و دوست دارید آن را تجربه کنید به عنوان یک مبتدی این سوال در ذهن شما آمده است که :

“به عنوان یک مبتدی بهتر است که پایتون ۲ را یاد بگیرم یا پایتون ۳ ؟؟؟”

اصلا چه فرقی بین پایتون ۲ و پایتون ۳ است ؟

اما در مجموع : پایتون ۲٫۷ یک میراث است و پایتون ۳٫۳(و نسخه های بالاتر) زبان حال و آینده میباشد.

پایتون ۲ علیه پایتون ۳

ویکی پایتون به صورت عمیقی در مورد تفاوت پایتون ۲ و پایتون ۳ حرف زده و گفته هر کدام مزایای خودشان را دارند.

ولی واقعا به خودتان بستگی دارد که میخواهید به چه چیزی برسید.

اما در مجموع :پایتون ۲٫۷ یک میراث میباشد و پایتون ۳٫۳ زبان حال و آینده است.

تفاوت های ظریفی بین این دو وجود دارد اما میتوان گفت بزرگترین تفاوت آنها نحو استفاده از تابع print میباشد !!!

در پایتون ۲٫۷ :

print ‘hello world
در پایتون ۳٫۳ (به بالا):

(“print (“hello world

مهم : پایتون ۲ کتابخانه های بیشتری دارد

بعد از تفاوت در نحوه استفاده از تابع print تفاوت بعدی این است که بیشتر کتابخانه های پایتون از پایتون ۲ حمایت میکنند در حالی که از پایتون ۳ حمایت نمیکنند (مثل کتابخانه PyImage که فقط در پایتون ۲ کار میکند.)

چرا بعضی ها میگوند پایتون ۳ بهتر است ؟

اساسا به نظر میرسد که پایتون ۳ زبانی است که در آینده حضور دارد اما پایتون ۲ در حال حاضر دارای منابع آموزشی و اسناد بیشتری است.

به عنوان یک مبتدی کدام را بهتر است یاد بگیرم ؟

من مطمئنم اگر شما یک مبتدی باشید ،شبیه من، شما با خودتان فکر میکنید : “اومم! عالیه! اما کدام را یاد بگیرم بهتر است ؟”

زیرا وقتی شما در برنامه نویسی تازه کار هستید،شما هنوز سعی میکنید خودتان را گیج کنید!!

به طور عمیقی هیچ کدام از نسخه های زبان های برنامه نویسی تجزیه و تحلیل نشده است.

در حال حاضر یک نفر میتواند کار خود را با پایتون ۳ شروع کند،هر چه که نباشد زبانی است که در آینده میباشد….

با این حال من باور دارم کار عقلانی این است که شما شروع به یادگیری پایتون ۲ بکنید زیرا دلیل منطقی آن هم این است که منابع آموزشی و اسناد بیشتری برای یادگیری دارد که شما را در طول راه کمک میکند.

نتیجه گیری : پایتون ۲ برنده است …. البته در حال حاضر !

اولا که کلمه بهترین در بین نسخه های پایتون وجود ندارد ! | 

و اینکه پایتون 3 بهتر از  پایتون 2 هستش ! 

درسته که الان بیشتر کتابخونه ها در پایتون 3 پشتیبانی نمیشن ولی به زودی تمام کتابخانه ها در پایتون 3 قابل استفاده خواهد بود ! | متشکرم که خوندی

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری