discord icon
سرور دیسکورد گاردایران
aa.wd0

آیا راهی هست که بشه فهمید یک نرم افزار با چه زبانی برنامه نویسی شده؟

پست های پیشنهاد شده

در هم اکنون، aa.wd0 گفته است :

باسلام.

دوستان آیا راهی هست که بشه فهمید که یک نرم افزار با چه زبانی برنامه نویسی شده؟

ممنون🙏

سلام دوست خوبم

برای تشخص اینکه یک نرم افزار با چه زبانی نوشته شده حقیقتا یک راه ساده و مشخصی نیست حداقل من پیدا نکردم (گرچه حوزه تخصصی بنده در این زمینه نیست )

ولی یک سری روش ها هست که نیاز به کسب تجربه تو این زمینه هست که با بررسی تعدادی نرم افزار حساب کار دستتون میاد.

پیشنهاد بنده اینکه شما اون نرم افزار رو نصب کنید و سعی کنید وارد پوشه نصب اون نرم افزار بشید و فایلهای  اون نرم افزار رو مشاهده کنید 

1-سبک و چینش و نام گذاری پوشه ها،تصاویر،فایل های DLL  و حتی ایکون ها رو نگاهش کنید میتونید  گاهی موارد تشخیص بدید با چه زبونی نوشته شده (این برمیگرده به همون بحث تجربه که خدمتتون عرض کردم).

2- دوم اینکه با یه تحقیق بفهمید فایل های اجرای زبان های مختلف برای اجرا به چه فایل های نیاز دارند برای مثال :

• برنامه های که با جاوا نوشته میشن وقتی بررسی میکنید امکان داره مشاهده کنید که به lib java ارجاع داده شدن امکان داره کتابخونه یا فایل های خاصی تو اون مسیر پیدا کنی نشان دهنده جاوا باشه .
  • اگر اون برنامه با  #c یا vb  نوشته شده باشه اغلب به فایل  Microsoft.VisualBasic.dll ارجاع داده شده.
  • هر زبان برنامه نویسی قاعدتا یک کامپایلر داره و هر کامپایلر یه مکانیسم خاصی برای خودش داره مثلا زبان های شرکت مایکروسافت (سی شارپ رو خودم تست کردم ) یک فایل xml تولید میکنه که میتونه کاربردهای برای کامپایلر داشته باشه با دیدن و باز کردن این فایل یه سری اطلاعات و کلاسها رو شاهد هستید که میتونید بسادگی تشخیص بدید با سی شارپ کد زده شده.

خلاصه مطلب اگر تو زبان های برنامه نویسی تخصصی ندارید و سختتون هست که شخصا فایل ها رو بررسی کنید میتونید بگردید و فایل های dll اون نرم افزار رو پیدا کنید و به نرم افزار OllyDbg بدیدش تا براتون بازش کنه و با سرچ اون کلاس ها و اطلاعات داخل فایل dll  میتونید به زبان اون نرم افزار برسید و خود نرم افزار OllyDbg اطلاعات خوبی در زمینه پیدا کردن زبان برنامه نویسی اون نرم افزار به شما میده.

موفق باشید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری