discord icon
سرور دیسکورد گاردایران
mmj-sys

نصب پکیج مننجر روی ویندوز .

پست های پیشنهاد شده

خی یه چیز جالب دیگه ... 

شاید بخاطر  اینکه نمی تونید توی ویندوز با یه خط دستور چیز های مورد نیازتون رو نصب کنید . تا به دهنتون میاد فحش نثار جان  سازنده های ویندوز  کرده باشید .. 

اما با choco عصر جهالت به پایان رسید . 

شاید بگید چوکو نَمَنَ ؟؟ 

یه چیزیه شبیه به apt .

برای نصبش کافیه پاور شل رو باز کنید و اینو بزنید توش .

Set-ExecutionPolicy Bypass -Scope Process -Force; [System.Net.ServicePointManager]::SecurityProtocol = [System.Net.ServicePointManager]::SecurityProtocol -bor 3072; iex ((New-Object System.Net.WebClient).DownloadString('https://chocolatey.org/install.ps1'))

دقت کنید گفتم پاورشل .

برای اطمینان از نصب 

choco -?

خب وقت نصبه .پایتون 3 روی ویندوز ه 

choco install -y python3

اما دقت کنید همه نرم افزارا توش نیستن .

مثلا نخواید ورد رو باهاش نصب کنید ( البته در لینوکس هم امکان نداره ) .

اگه دنبال چیزی میگردید مث apt با دستور 

choco search mashtang-gholi

تا بعد ..........

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام، تاپیک ساده اما خوبیه.

من دو سالی هست از این ابزار استفاده میکنم و بسیار مفید هست. فکر میکنم بد نباشه که تجربیات خودم در استفاده از Choco رو هم به اشتراک بگذارم. 

علاوه بر اینکه یک Command Line utility هست توی موارد زیر خیلی به من کمک کرد:

1. خیلی ابزارهای لینوکسی مثل ویرایشگر vim برای ویندوز هم موجود هستند اما شاید پیدا کردن هر باره اون ها از داخل اینترنت زمان بر باشه. بوسیله چوکو میتونید پکیج رو نصب کنید. 

2. سورس معتبر! توی اینترنت برنامه های فیک و نامعتبر خیلی زیاد شده، با نصب برنامه ها از choco با خیال راحت میتونید نصب کنید. (مخصوصا که کارمندان شرکت‌ها اصلا حرف گوش نمیدن و دائما در تلاش هستند تا برنامه هارو خودشون دانلود و نصب کنن، البته در مواردی که امکان بستن دسترسی نصب نرم افزار وجود ندارد) 

3. ادمین های شبکه ای که روی AD کار میکنن، به راحتی میتونن یه اسکریپت بنویسن، همه برنامه های مورد نیاز رو با اون اسکریپت نصب کنن. که این توی تعویض وویندوز سیستم ها خیلی موثره. یا مثلا یه برنامه جدید رو میخواید برای کل پرسنل شرکت نصب کنید. یه خط دستور بوسیله چوکو رو روی تمام سیستم ها بصورت ریموت اجرا میکنید و توی 3 4 دقیقه همه اون نرم افزار رو دارن. 

4. نسخه های دیتاسنتر ویندوز سرور که GUI ندارن، بعضی موقع ها لازم میشه توشون یه سری ابزار نصب کرد، Choco میتونه خیلی مفید باشه. 

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری